YKS Örnek Sorular Paylaşıldı

ÖSYM YKS için adaylara yönelik hazırlanan kitapçığı paylaştı.

YKS Örnek Sorular Paylaşıldı
YKS Örnek Sorular Paylaşıldı Beyza
Bu içerik 1020 kez okundu.

Öğrenci seçme ve yerleştirme kurumu, yeni sistem olarak kabul edilen ve yüksek öğretime geçiş sınavı olarak sayılan YKS için örnek soru kılavuzunu yayınladı. YGS yerine getirilen yeni sistemde öğrencilerin en merak ettiği şey yeni sistemde ki soru tarzları ve soru sayılarıydı. ÖSYM’de kafalarda yer edinilen bu soruları gidermek amacıyla örnek soru kitapçığını paylaştı. Örnek soru kitapçığına erişebilmek için ÖSYM’nin kendi sitesini ziyaret etmeniz gerekiyor.

YKS’de yer alacak Temel Yeterlilik Testinin soruları ÖSYM’nin kendi sitesinde paylaşıldı. Paylaşılan kitapçıkta yer alan sorular ise şu nitelikte bulunuyor. Türkçe ve matematikten 40'ar, sosyal bilimlerden 25, fen bilimlerinden 20 olmak üzere toplam 125 soruyu kitapçıkta bulabilirsiniz. 23 Haziran’da geçrkeleştirilecek olan sınavda aynı bu tarz sorularda ve aynı sayıda soru olacaktır. Sınavın ilk oturumu 2018 yılının Haziran ayında gerçekleştirilecek. Sınavın 2. Oturumu olan yabancı dil oturumu ise temel yeterlilik testinin bir gün sonrasında yani 24 Haziran'da yapılacak.

Yks sınavına olan başvuruların 1-21 Mart'ta başlayacağı belirtildi. Bu tarihler aralığında sınava başvuru yapamayan adaylar için ise geç başvuru tarihi açıklandı. Sınav için yapılacak olan geç başvuruların ise 4 Nisan'da yapılacağı belirtildi. Yüksek öğretime giriş sınavı olan YKS'nin sonuçları ise 31 Temmuz'da belli olacak. Adaylar sınav soru kılavuzunu ve başvuru alanına giriş yapabilmek için ÖSYM’nin kendi sitesi olan www.osym.gov.tr adresinden siteye giriş yapabilirler. 

YKS ÖSYM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu