Kuzey Kore İle Savaş Kapıda

Amerika Birleşik Devletlerinden gelen açıklamaya göre Kuzey Kore ile savaşın kapıda olduğu belirtildi.

Kuzey Kore İle Savaş Kapıda
Kuzey Kore İle Savaş Kapıda Beyza
Bu içerik 430 kez okundu.

Konu ile açıklama ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Herbert Raymond tarafından geldi. Herbert yaptığı açıklamada “Kuzey Kore ile savaşma ihtimalimiz her geçen gün artıyor” dedi.

Herbert savaş ihtimalinin her geçen gün arttığını belirtirken bir yandan da bu sorunu daha iyi çözümleyebilmek için bir yarışa girdiklerini belirtti. Korgeneral Herbert California’da yapılan Ulusal Güvenlik Formu’nda bu sözleri paylaştı.

Formda gelen bir soru üzerine cevap veren Korgeneral, savaşın oldukça yakın olduğunu söyledi. Her geçen günde bu durumu iyileştirmeye çalıştıklarına dem vurdu.

Form’da konuşan Ulusal Güvenlik Danışmanı, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’nun tam bir nükleer bağımlısı olduğunu söyledi. Bu nükleer bağımlılığın Amerika Birleşik Devletlerine tehdit oluşturduğunu ve bu sorunu çözmek gerektiğini belirtti.

Herbert konuşmasında, “ Tüm ortaklarımızla, yurttaşlarımızla bu sorunu halledebilmek için özveriyle çalışmalıyız. Çünkü Kim Jong-un anlamalıdır ki, böyle bir davranışın sonu bulunmamaktadır.”

Ayrıca danışman Kuzey Kore’nin yaptığı füze denemelerinden de bahsetti. Füze denemelerinin illa başarılı olmasına gerek olmadığını belirten Herbert, başarısızlıkta da bir şeyler öğrenebildiğinden bahsetti.  Bu yüzden Kuzey Kore’nin bu çabaya bir şekilde son vermesi gerektiğinin altını çizdi.

Geçtiğimiz haftalarda Kuzey Kore bir füze denemesi daha yapmıştı. Atılan füzenin, 4 bin 500 kilometre irtifaya ulaştığını ve 100 kilometre yatay mesafeye ulaşmanın ardından Japon Denizine doğru düştüğü gelen haberler arasındaydı.

ABD Kim Jong-un Füze
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu