Kira Ödemeleri İle İlgili Yeni Detaylar Geldi

TESK Başkanı Palandöken vatandaşın mağdur olmaması için kiraların ödenmesinde milli para uygulanması gerektiğini vurguladı.

Kira Ödemeleri İle İlgili Yeni Detaylar Geldi
Kira Ödemeleri İle İlgili Yeni Detaylar Geldi Beyza
Bu içerik 353 kez okundu.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı açıklamalarda son günlerde iyice önemi artan milli paranın uluslararası ticarette de kullanılması ülkemiz içerisinde gerçekleşen işlemlerin döviz üzerinden işlemesine bir anlam veremediğini bildirdi.

En çok iş yeri kiralama işlemi yapılırken ödemelerin döviz üzerinden istenmesinin üzerine değinen Bedevi Palandöken, dövizin bu kadar içerimizde olmasının ülkemiz adına bir kayıp olduğunu belirtti.

TESK Başkanı Bedevi Palandökenin değindiği bir diğer nokta da kiracıları döviz kurundaki artışların zor duruma düşürüp kiracının ciddi kayıplar yaşadığını belirtti. Esnafın maliyetinin ciddi anlamda arttığından kira ödemelerinin döviz yerine milli para üzerinden alınmasını böylece kiracının da bu işten daha az maliyetle işini gerçekleştirmesi gerektiği değerlendirilmelerinde bulundu.

Diğer önemli nokta ise esnafın kazancı döviz kurundan değil ise bu kişinin döviz kuru üzerinden borçlanmasının bir anlamda kumar oynama ile aynı olduğunu vurguladı.

Açıklamalarının devamında ise; bizleri yanlış anlamayın diye devam eden TESK Genel Başkanı Bedevi Palandöken, kimseye döviz kullanımını kısıtlayacak halimiz yok fakat kendi ülkemizde kendi paramız olan milli paramızın kullanılması için vatandaşlara da bu konu ile ilgili bilinçlendirme çalışmalarında bulunulması gerektiğine değindi.

Kiralanan iş yerlerinin hesapları bankacılık sistemi üzerinden yürütüldüğünden işlemini döviz ile gerçekleştiren kişilerin mülk sahibi ile görüşüp, bu ödemelerini milli para cinsi üzerinden yapmalarının daha faydalı ve karlı olacağını bildirmeleri gerektiğini belirtti. 

Kira TESK Milli para
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu