Göz yiyen bakteri Amerikalı genç'i perişan etti

Amerika Birleşik Devletlerine bağlı, Pensilvanya eyaletinde ikamet eden Robert Trostle, bir park'ta rafting yaparken göz yiyen bakteri bulaştı. Bakteri yüzünden günlerce eziyet çeken Amerikalı genç park'a dava açtı.

Göz yiyen bakteri Amerikalı genç'i perişan etti
Göz yiyen bakteri Amerikalı genç'i perişan etti Akay
Bu içerik 822 kez okundu.

ABD'ye bağlı Pensilvanya eyaletinde hayat süren Amerikalı genç Robert Trostle, bir eğlence parkında rafting yapmaya başladı. Eğlencesinin kabusa dönmesini sebep olan bakteriyi o sırada kaptı. Göze bir çok zararlar veren, adına göz yiyen bakteri verilen hastalık yüzünden park yetkililerini mahkemeye verdi.

Hastalık nasıl başladı?

Verilen bilgilere göre ABD'li vatandaş Robert Trostle, temmuz ayında Pittsburgh'ta bulunan Kennywood eğlence parkına giderek rafting yapmaya başladı. Rafting yaptıktan kısa bir süre sonra gözlerinde kaşıntı, kırmızılık, ağrı ve ışığa duyarlılık meydana geldi. Bunun üzerine hastaneye gidip muayene oldu ve doktorlar göz yiyen bakteri bulaştığını açıkladı.

Eğlence parkından davacı oldu

Teşhis sonrası Trostle, zorlu bir ameliyat geçirdi fakat, bakteri gözden çıkarılmadı. Durum böyle olunca Trostle'nin sıkıntısı artmaya başladı. Görmede bulanıklık, kızarıklık, kaşınma, kuruluk, iltihaplanma ve ağrıyla durum iyice işkence haline döndü. Bunun ardından Robert Trostle, eğlence parkına 35.000 dolarlık tazminat davası açtı.

Kennywood Eğlence Merkezi yetkilisi Nick Paradise, suçlamaları kabul etmeyerek şöyle dedi: "Yaptığımız her işte güvenlik, Kennywood'un en büyük önceliğidir. Buna kullanılan suyun bakımı da dahil" diye belirtti.

Göz yiyen bakteri'nin bulunduğu yerler ve etkileri

Bakteri doğada yaygın olarak bulunuyor. Musluk suyu, ısıtma, havalandırma, klima üniteleri ve sıcak küvetlerde bulaşabiliyor.

Göz yiyen bakteri, korneayı bulaştıktan sonra, gözün hassas kısmı olan irisi kaplayarak, seyrek olarak görme kaybı hatta körlüğe neden olabilmektedir. Bulaşmadan sonra kaşıntı, kızarıklık, kuruluk, iltihaplanma ve ağrıya sebep olabilmektedir.

 

ABD Robert Trostle Bakteri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu