Mahir Ünal: Zerrab davasında Erdoğan'ı, Türkiye'yi konuşmuyorlar

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sözcüsü Mahir Ünal, ABD'de yargılanmasına devam edilen Reza Zerrab davasında, ambargo yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye'nin konuşulduğunu söyledi.

Mahir Ünal: Zerrab davasında Erdoğan'ı, Türkiye'yi konuşmuyorlar
Mahir Ünal: Zerrab davasında Erdoğan'ı, Türkiye'yi konuşmuyorlar Kerem Çelik
Bu içerik 684 kez okundu.

AK Parti Kahramanmaraş Afşin ilçe Olağan Kongresi'ne katılan isimlerden biri olan Mahir Ünal, burada yaptığı konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu. Ünal Peköz ile Mehmet Ali Taşkale'nin aday olduğu kongreyi değerlendiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ünal, AK Parti'nin işini istişare ile yaptığı, istişareden çıkan kararın sonuna kadar arkasında durduklarını söyledi. AK Parti'de bu durumun her zaman böyle olduğunu ve olmaya devam edeceğini kaydeden Ünal, bir ismin çıkmak istediğini belirterek, bu yönde partililerin kendisine görüşünü sorduklarını belirtti. Kendisine yöneltilen sorular üzerine partililere, 'Kendi iradesini ortaya koyan ismin çıkabileceğini, buna kimsenin engel olmayacağını söylediğini kaydeden Ünal, ancak bu durumun, AK Parti teşkilatının adabına, istişaresine uygun olmadığını söylediğini kaydetti.

HER ŞEYİ İNCE ELEYİP SIK DOKUDUK

Teşkilatın tek kriterinin temayül yoklaması olmadığını dile getiren, bir çok kriterlerinin olduğunu belirtti. 15 Temmuz sonrası her alanda güvenlik soruşturmasının çok kıymetli bir hal aldığını aktaran Ünal, haş böyle olunca iktidar parti olarak her şeyi ince eleyip sık dokuduklarını söyledi. Kendilerine sık sık 'FETÖ'nün siyasi ayağı. Ak Parti bu konuda bir şey yaptı mı?' sorusunun yöneltikdiğini kaydeden Ünal, bu soruyu soranlara "insafsızlar" olarak seslenetek 15-25 Aralık'tan sonra Ak Parti'nin 3 tane kongre, 1 yerel seçim, 2 genel seçim yaptığını hatırlattı. Ak Parti'nin yapılan bu kongrelerde bütün teşkilatını, yerel seçimlerde tüm belediyelerini, genel seçimlerde bütün milletvekillerini tek tek gözen geçirdiğini kaydeden Ünal, özetle 17-25 Aralık sonrası iktidar parti olarak her şeyi ince eleyip sık dokuduklarını vurguladı.

AMBARGO YERİNE TAYYİP ERDOĞAN'I KONUŞUYORLAR, TÜRKİYE'Yİ KONUŞUYORLAR

Ak Parti'nin yüzde 52 oy almış bir parti olduğunu hatırlatan Ünal, Reza Zerrab davasıyla ilgili olarak, "Bu bir FETÖ taktiği. Şimdi 'Efendim bu Amerika'daki davadan siz niye rahatsız oluyorsunuz ki?' Oradaki dava ambargo delindiği için mi o davayı görüyorlar? Hayır, eğer ambargo davası olsaydı ambargoyu konuşurlardır. Neyi konuşuyorlar? Tayyip Erdoğan'ı konuşuyorlar, Türkiye'yi konuşuyorlar. Peki, onlara kimler lojistik destek veriyor? Onu da gördük, Amerika'daki kaçak FETÖ'cü yargı mensupları." ifadelerini kullandı.

Mahir Ünal reza Zerrab ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu