Yaklaşan Dünya Madenciler Günü

TESK başkanın yapmış olduğu açıklamalarda “günümüzden bugüne kadar olan maden kazalarında yaşananlardan dolayı madencilere karşı bir vefa borçlarımız var" diyerek,madencilere karşı borçlu olduğunu dile getirdi.

Yaklaşan Dünya Madenciler Günü
Yaklaşan Dünya Madenciler Günü Beyza
Bu içerik 563 kez okundu.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı sayın Palandöken’ in yaptığı basın açıklamasında Türkiye’ de geçmiş yıllardan bugüne kadar yaşanan maden kazalarında 3 binden fazla kişinin yaşamını yitirdiği ve bu kişilere karşı bir vefa borçları olduğunu dile getirip bu borcun ödenebilmesi için bu mesleğin bir saygınlık kazanıp mertebe atlaması için uğraşılması gerektiğini vurguladı.

4 Aralık Dünya Madenciler günü nedeniyle açıklamalarda bulunan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken madencilik mesleğinin ileriye dönük daha fazla saygınlık kazanması ve yaşanan maden kazalarının en aza indirilmesi gerektiğini açıkladı.

Ülkemiz adına yeraltı kaynaklarının ayrı bir öneme  sahip olduğuna değinen Başkan Bendevi Palandöken Türkiye’ de çok önemli maden kaynaklarının bulunduğunu ve üretime geçilmesinin yanında sanayi ihtiyacı doğrultusunda ham maddeye olan ihtiyacın sağlanmasının zor şartlar altında gerçekleştiğine değindi.

Türkiye’ de maden kazalarında yaşan ölümlerin hepimiz için çok üzücü olduğunu vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken açıklamalarına şu şekilde devam etti;

Yaşanan bu kazalarda en son Soma’ da büyük yankı uyandırın ve 301 kişinin hayatını kaybettiği maden çalışanlarımızı rahmetle anıyorum. Maden çalışanlarımız yerin altına inerken arkalarında eşlerini, çocuklarını, anne, babalarını kısacası tüm sevdiklerini geride bırakıp hizmet ediyorlar. Yerin altına, Allaha emanet olun diyerek uğurladığımız maden çalışanlarımız genele baktığımız zaman en zor mesleği yerine getiriyor.

Bizim de devlet olarak yapmamız gereken onların mesleğinin saygınlık kazanabilmesi için uğraşmaktır.  

 

 

maden kaza TESK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu