ROK gitti, Ergün Penbe geldi

Beyaz TV tarafından Boşnak vatandaşlara hakaret ettiği gerekçesiyle görevine son verilen Rasim Ozan Kütahyalı'nın yerine, Ergün Penbe getirildi.

ROK gitti, Ergün Penbe geldi
ROK gitti, Ergün Penbe geldi Kerem Çelik
Bu içerik 1194 kez okundu.

AK Parti'ye yakınlığı ile bilinen gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı'nın, Beyaz TV’den kovulmasının ardından, Beyaz Futbol programına futbol yorumcusu olarak eski Milli futbolcu Ergün Penbe dahil oldu.

Beyaz TV ekranlarında her hafta sonu canlı yayınlanan, Ertem Şener'in moderatörlüğünü yaptığı Ahmet Çakar, Sinan Engin,  Abdulkerim Durmaz ve Rasim Ozan Kütahyalı'nın (ROK) yorumculuğunu yaptığı Beyaz Futbol programında, ROS'un geçtiğimiz günlerde yaptığı "Kusturmalı Boşnak S...." açıklamasının ardından kanaldan kovulmasının ardından yorumcu kadrosunda boşalan göreve eski Milli futbolcu Galatasaraylı Ergün Penbe dahil oldu.

Abdulkerim Durmaz ile girdiği polemikte Boşnak vatandaşlarını kızdıracak "Kusturmalı Boşnak S...." ifadelerini sarfeden Rasim Ozan Kütahyalı'ya, başta Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili ve eski futbolcu Saffet Sancaklı olmak üzere, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı ve eski Milli Basketbolcu Hidayet Türkoğlu tepki göstermişti. Ünlü isimlerin ardından siyasi isimlerin ve halkın da tepkisini toplayan ROK, Beyaz TV yönetimi tarafından kovulmuştu. Kütahyalı'nın gidişinin ardından Beyaz Futbol programının yorumcu kadrosunda oluşan boşluk, Galatasaraylı kimliği ile tanıdığımız Ergün Penbe ile dolduruldu.

Canlı yayında "Kusturmalı Boşnak S...." ifadelerini kullanması nedeniyle büyük tepki toplayan ROK'u kapı dışı yapan Beyaz TV yönetiminin, kadroyu doldurmak adına dün akşam yayınlanan programda çıkardığı eski Milli futbolcu Ergün Penbe ile uzun soluklu çalışıp çalışmayacağı henüz netlik kazanmadı.

Rasim Ozan Kütahyalı ROS Ergün Penbe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu