Seçimde Yapılan Hile İddiası Yüzünden Ülke Karıştı

Seçimde hile yapıldığı gerekçesiyle Houndras’ta tüm ülke karıştı.

Seçimde Yapılan Hile İddiası Yüzünden Ülke Karıştı
Seçimde Yapılan Hile İddiası Yüzünden Ülke Karıştı Beyza
Bu içerik 482 kez okundu.

Bir Orta Amerika ülkesi olan Houndras’ta sular durulmuyor. Ülkede yapılan seçimde, seçime hile karıştırıldığı iddiasıyla tüm ülke birbirine girdi. Polis ile göstericilerin arasında yapılan çatışmalar sürekli devam ediyor. Göstericilere karşılık veren polisler ile göstericiler arasında bir çok yaralı olduğu tahmin ediliyor. Şu ana kadar gelen haberlere göre en az 1 kişinin öldüğü belirtildi.

Biber gazı ve molotof kokteyllerin havada uçuştuğu gösterilerde, tansiyon giderek artmaya devam ediyor. Seçimlerin yapılmasının ardından sonuçlara tamamen hile karıştırıldığı iddiası ise tüm ülkede büyük yankı uyanmasına sebep oldu. Cuma günü yapılan gösteriler üzerine 2 kişi öldürülmüştü. Bugün gelen haberlere göre de ölü sayısının giderek artacağı görülüyor.

Emniyet tarafından  verilen bilgilere göre ülkenin Muhalif kesimini destekleyen bir grubun yapmış olduğu gösteriler sırasında, iki araç içerisinden yapılan silahla tarama sonucunda 19 yaşındaki bir kadın hayatını kaybetti. Olay sırasında, olay yerinde bulunan birçok göstericide ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Saldırganlar için yapılan bilgilere göre ise, bu kişilerin polis olup olmadığı tespit edilemedi denildi. Emniyet sözcüsü tarafından yapılan açıklamalar neticesinde olay ile ilgili gösteri yapan tahmini 300 kişinin göz altına alındığı belirtildi.

Geçen hafta yapılan seçimlerde öncelikle muhalif olan adayın seçimde birinci olduğu söyleniyordu. Daha sonra teknik bir arıza var denilerek seçim durduruldu. Tekrar seçimin başlaması üzerine başka bir adayın %5 farkla öne geçtiği belirtildi.

Houndras Seçim Hile
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu