Meteoroloji İstanbul İçin Uyardı: Sağanak Yağış Geliyor

İstanbullular için Meteorolojiden sağanak yağış uyarısı geldi.

Meteoroloji İstanbul İçin Uyardı: Sağanak Yağış Geliyor
Meteoroloji İstanbul İçin Uyardı: Sağanak Yağış Geliyor Beyza
Bu içerik 391 kez okundu.

Meteorolojide yapılan günlük hava raporlarına göre, İstanbullura bu geceden itibaren sağanak yağış uyarısı geldi. Çarşamba günü ise beklenilen kar öncesi yağmurun hava derecesini birden 16 derece düşürebileceği bekleniyor.

İki üç gündür ülkemizde sıcak havanın etkisi bulunuyordu. Ama Meteoroloji’nin yaptığı uyarılara göre bu geceden itibaren İstanbul’da sağanak yağış etkisi gelecek. Hava tahminlerine göre ülkemizin kuzeybatısında bazı yerler bulutlu, Marmara’nın batı kesimlerinde ise sağanak yağış etkili olacak. Diğer yerlerin ise az bulutlu ve havanın açık olacağı söyleniyor.

Meteoroloji’nin bir önceki uyarısında Çarşamba günü için kar geleceği söylenmişti. Özellikle de Çarşamba gününden itibaren yurdu soğuk bir hava etkisi altına alacak ve hava derecesinde ani düşüşler yaşanacak. Ayrıca bazı yerlerde kar yoğunluğu oluşurken bazı yerlerde ise karla karışık yağmur bekleniyor. Özellikle İstanbul için verilen hava tahminlerine göre bugün açık, bu geceden itibaren yer yer sağanak yağışlı ve hava 19 derece.

Başkent Ankara’dan bahsedecek olursak, Meteorolojinin tahminlerine göre başkentte bugün hava parçalu ve az bulutlu 16 derece seyredecek. İzmir’de de yağmurun etkileri görülmeye başlayacak. İzmir yer yer çok bulutlu ve sağanak yağışlı 21 derece olacak. Adana parçalı ve az bulutlu 21 derece olurken, Antalya ise yağmurlu 22 derece olması bekleniyor.

Havanın en soğuk olduğu yerlerden biri de Erzurum. Erzurum için yapılan tahminlere göre, hava parçalı ve az bulutlu 3 derece olacak.

Yağmur İStanbul Kar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu