FETÖ’nün NATO üssünde görevli ismi yurtdışına kaçarken yakalandı

FETÖ/PDY'nin Malatya'nın Kürecik ilçesinde bulunan NATO radar üssünde görevli ismi Tevfik Mutlu, yurtdışına kaçmak istediği sırada güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı.

FETÖ’nün NATO üssünde görevli ismi yurtdışına kaçarken yakalandı
FETÖ’nün NATO üssünde görevli ismi yurtdışına kaçarken yakalandı Kerem Çelik
Bu içerik 561 kez okundu.

Fettulahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olan ve Kürecik ilçesinde konuşlu olan NATO radar üssündeki bir Amerikan şirketinde tercüman olarak görev yapan ve burada ABD'li askerlerin ikâmet işlerini takip ederek Tevfik Mutlu, Gürcistan üzerinden Türkiye'den kaçmak istediği sırada Sarp Sınır Kapısı'nda görevli güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı. Örgütün kriptolu haberleşme aracı ByLock'u telefonuna yükleterek aktif şekilde kullandığı bilgisine ulaşılan Tevfik Mutlu'nun, örgütün elebaşı Fetullah Gülen ile doğrudan iletişim sağladığı da saptandı.

Kürecik ilçesinde bulunan NATO çalışanları ile Türkiye'nin birliğine ve bütünlüğüne kast eden terör örgütü FETÖ arasında iletişimi sağlayan Mutlu'nun, Türkiye ile NATO arasındaki ilişkilerin gerildiği sırada Sarp Sınır Kapısı üzerinden yurtdışına çıkmak istemesi dikkat çekti. Tevfik Mutlu'nun ağabeyi 4. Sınıf Emniyet Müdürü Seçkin Mutlu'nun da FETÖ'den tutuklu olduğu bilgisine ulaşıldı.

TDX International Mühendislik Limited Şirketi'nde tercüman olarak görev yapan Tevfik Mutlu, 31 Ekim günü Artvin Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Mutlu, o tarihten bu yana Artvin Cezaevi'nde bulunuyor. Casusluk iddiasıyla yargılandıktan sonra cezaevine gönderilen ABD İstanbul Başkonsolosluğu İrtibat Görevlisi Metin Topuz gibi tercümanlık yapan Mutlu, Fetullah Gülen ile yakın ilişkiler kuran isimlerin başında geliyor.

Sabah gazetesinin servis ettiği habere göre; 2015 yılında dünya evine giren Tevfik Mutlu'nun nikâh şahitleri arasında Pensilvanya'dan Malatya'ya düğün için gelen Fetullah Gülen'in yakını Burhan Gülen yaptı. Gülen de nikâh sonrası Gürcistan üzerinden yurtdışına çıktı.

Emniyet kaynakları, Tevfik Mutlu'nun FETÖ/PDY adına casusluk yaptığı ihtimali üzerinde duruyor.

FETÖ tevfik mutlu malatya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu