Her Gün Peynir Yiyin ve Kalbinizi Koruyun.

Her gün kahvaltıda bir miktar peynir yiyerek kalp sağlığınızı koruyun.

Her Gün Peynir Yiyin ve Kalbinizi Koruyun.
Her Gün Peynir Yiyin ve Kalbinizi Koruyun. Beyza
Bu içerik 678 kez okundu.

 

Uzmanlar tarafından yapılan araştırma raporlarının sonuçlarına göre günde tüketilen 40 gram peynir tüketmenin kişide meydana gelecek kalp krizi ve inme rahatsızlığının yüzde 14 gibi bir oranda azalttığı tespit edildi.

Bir grup bilim insanları tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında peynirin kişinin kalp sağlığı üzerinde birçok faydasının olduğu belirtildi.Yürütülen bu araştırma aynı zamanda Fransız paradoksu olarak adlandırılan doymuş yağ oranı bakımından zengin ve fazla miktarda peynir tüketiminin çok fazla olduğu Fransızların kalp ile ilgili herhangi bir rahatsızlığa yakalanma risklerine bakıldığında diğer bir çok ülkeye göre daha az olduğunun ortaya çıktığını vurguladı.  

Daha eski araştırma raporlarının verilerine baktığımızda ve şuan yürütülen araştırma sonuçlarına göre gerçekleştirilmiş olan bu çalışmalar, doymuş yağ oranına bakıldığında çok zengin olan peynirin vücutta ki iyi kolesterolü yükselttiği ve bunun aksine kötü kolesterolü de düşürdüğünü gösterdi.

Özellikle peynirin içerisinde bulunan kalsiyum miktarı bakımından çok zengin olduğuna değinen uzmanlar, peynirin vücuda bu kadar çok yararlı olmasının sebebinin o olduğunu açıkladı.

Peynirin içerisindeki faydalı maddeleri sayma ile bitiremeyiz elbette. Ayrıca peynirin içerisinde bulunan diğer maddelerin vücutta ki  damarların tıkanmasını engelleyici bir yapıya sahip olduğu da araştırmalar sonucunda belirlendi.

Kahvaltı öğününün hayatımızda ki önemi haricinde araştırmaların sonuçlarına baktığmızda kahvaltı yaparken masamızda en başta bulunması gerekenin peynir olduğunu öğrenmiş olduk. Kişi kendi kendinin doktoru da olabilir cümlesini hep duyuyoruz, bu yüzden sizlerde bu tarz bilgiler doğrultusunda sağlığınıza küçük yatırımlar da bulunabilirsiniz.  

sağlık peynir yaşam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu