Kılıçdaroğlu: Erdoğan Salı'ya kadar otur düşün

CHP lider Kılıçdaroğlu Mersin'de katıldığı açılış töreninde Reza Zarrab olayına ilişkin yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek, Zarrab olayını aydınlatması için Salı'ya kadar süre verdiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu: Erdoğan Salı'ya kadar otur düşün
Kılıçdaroğlu: Erdoğan Salı'ya kadar otur düşün Kerem Çelik
Bu içerik 689 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin'in merkez ilçelerinden Mezitli ilçe Belediyesi'de gerçekleşen toplu açılış organizasyonunda, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının "Yabancı devlet lehine siyasi ve askeri casusluk yapmak" suçlamasıyla İran asıllı Türk asıllı iş adamı Reza Zarrab ve akrabalarının malvarlıklarına el koyması kararını değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu, açılış töreninde yaptığı konuşmasında Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) süren Zarrab davası ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının "Yabancı devlet lehine siyasi ve askeri casusluk yapmak" suçlamasıyla Reza Zarrab ve akrabalarının malvarlıklarına el koyması kararıyla ilişkin, Reza Zarrab'a devletin sırlarını kim teslim ettiğini sordu. Zarrab için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının "casus" dediğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, Zarrab ile ilgili öne sürülen 'Askeri ve siyasi bilgileri aldı ve götürüp yurt dışında birilerine verdi'... ifadelerinin altını çizerek, Zarrab'a bu sırları, bu bilgileri kimin verdiğini, bu bilgiler verilirken hükümette kimin olduğunu sorarak, bu soruların cevabını kendisinin gayet iyi bildiğini ifade ettti.

Mersinlilere seslenerek, geçmiş dönemlerde Zarrab'ı "hayırsever" ilan edenlerin şimdi "casus" ilan ederek bu durumdan kolay sıyrılamayacağını kaydeden Kılıçdaroğlu, "Casus'sa bu bilgileri kim verdi? Ben vermedim, devleti ben yönetmiyorum. Hangi parayla satın aldı bunları? Kendisine Salıya kadar izin veriyorum. Sevgili Erdoğan Salı'ya kadar otur düşün, bakanlar kurulunu topla, bu Reza Zarrab nasıl oldu da Türkiye Cumhuriyeti'nin sırlarını teslim aldı ve bu sırları Amerika'ya götürdü, çık anlat." dedi.

Zarrab olayını Amerikalıların aydınlatmasını beklemeden Erdoğan'ın bu devleti yöneten kişi olarak çıkıp her şeyi Türk milletine tek tek anlatması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, Salı gününe kadar süre vererek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'gözlerinden öpüyorum seni' dedi.

 

Kemal Kılıçdaroğlu Reza Zarrab mezitli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu