Elektrik Faturalarında Yeni Dönem

Bakan “Berat Albayrak’ ın açıklamalarına göre elektrik faturalarında anlık denetim dönemi başlıyor.

Elektrik Faturalarında Yeni Dönem
Elektrik Faturalarında Yeni Dönem Beyza
Bu içerik 402 kez okundu.

Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanı Berat Albayrak’ ın aktarmış olduğu ifadelerde elektrik dağıtımında vatandaşımızın memnuniyeti ve öncelikli dönemi denetim alanının da genişlemesi imkanını verdi” ifadelerini aktardı.

Bakanlığımıza bağlı olarak çalışan birimler yapılan bu denetimleri inceledi. Bu birimler denetim işlerini gerçekleştirirken  elektrik dağıtım şirketlerinde ya da herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda ulaşılan problemler ile ilgili bilgiler bakanlığa bildirildi.

Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanı Berat Albayrak’ın  yetkisi ile başlayan bu denetimde fark edilen bazı eksiklikleri gidermeye çalışarak önceliğin vatandaşın memnuniyeti ve bunun harici öncelikli yeni dönem faktörlerine göre düzenlenilmesi kararı verildi.

Hazırlanan Yeni Yönetmelik ile birlikte TEDAŞ, elektrik dağıtım şirketlerini dönemsel yerine artık “anlık” bir şekilde denetleyecektir.

Bu sağlanmaya çalışılan uygulamada ki en önemli hedef vatandaşın memnuniyetinin sağlanması. Bu yüzden de altyapı yatırım planlamaları kontrol altına alınacak. Daha sonra ise yatırım kararlarından gelen herhangi bir şikayetin ilk olarak çözülmesine odaklanılacak.

Ortaya konulan bu yeni yöntem ile birlikte artık anlı ve gerçek zamanlı izleme yöntemine başlanılacak. Kişilerin en çok şikayet ettikleri arıza ve şikayet hattına ulaşım ve çözümü ile ilgili artık bakanlık yetkilileri ile bağlantı kurulabilecek ve bunları takip altına alabilecek.

Aynı şekilde yatırımda ilk önceliğin vatandaşın istekleri olmasına doğru yönelmeye başlanacağını bildiren Bakan Albayrak, bizim yaptığımız dağıtım altyapısı yerine yenileme yatırımları artık vatandaşın beklentisini karşılayacak şekilde olacak.

Toplam da 18 milyar TL’lik bir yatırım yapılması söz konusu. Bu yatırımlarda yapılacak olan ilk şey ise vatandaşlardan gelen her türlü dilek ve şikayetleri yerine getirebilecek çalışmalarda bulunulacak.  

Bu uygulama ile birlikte dağım şirketleri tarafından tespit edilen lisanssız elektrik üretimine dair her türlü istek ve işlemler için isteği bulunan kişiye karşı eşit ve adaletli hukuka uygun bir şekilde işlemlerin gerçekleştirilip gerçekleştirilmediği de denetlenecek. 

elektrik TEDAŞ fatura
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu