ASELSAN'a Uluslararası Eloktronik Tasarım Ödülü

ASELSAN, yüksek başarımlı çok işlemcili bilgisayar kartı ve elektronik tasarım alanında uluslararası düzeyde en önemli yarışmada ikincilik elde ederek ödülünü aldı.

ASELSAN'a Uluslararası Eloktronik Tasarım Ödülü
ASELSAN'a Uluslararası Eloktronik Tasarım Ödülü Akay
Bu içerik 1135 kez okundu.

ASELSAN, yüksek başarımlı çok işlemcili bilgisayar kartı ve elektronik tasarım alanında uluslararası düzeyde en önemli yarışmada ikincilik elde ederek ödülünü aldı. ASELSAN, elektronik kart tasarımında yarışmanın Oscarı olarak görülen 'Baskı Devre Kartı' teknolojisi yarışması'nda ikinci olarak ödül aldı.

Amerikan Mentor Graphics’in, baskı devre kartı (Printed Circuit Board-PCB) teknolojisi yarışmasının 27. yapıldı. Dünyanın her yerinden yarışmaya katılan elektronik kart tasarımları, elektronik endüstrisinde uzman ve dünya çapında tanınmış üyelerden oluşan jüri kadrosu tarafından değerlendirmeye alındı.

ASELSAN'ın tasarımları; boyut, kat sayısı, hatlar arası mesafe, delik sayısı, sinyal sayısı, bağlantı sayısı, yüksek hızlı sinyal sayısı gibi özellikleriyle rakiplerine göre daha iyi bir teknoloji sağladı.

Değerlendirmede verilen ödül alanları: En İyi Genel Tasarım, Bilgisayar ve Hafıza Sistemleri, Endüstriyel Kontrol Enstrümantasyon Güvenlik ve Sağlık, Savunma Havacılık ve Uzay, Telekomünikasyon Ağ Kontrolleri Hat Kartları, Ulaşım ve Otomotiv. 

ASELSAN, bu ödülle elektronik tasarım teknolojisindeki başarılarına bir yenisini daha sağlamış oldu. Amerikan Mentor Graphics Xpedition Enterprise ürünü ile yapılan Yüksek Başarımlı Çok İşlemcili Bilgisayar Kartı ile yarışmaya katılan ASELSAN, Bilgisayar ve Hafıza Sistemleri alanında 2.'lik ödülünü kazandı. Bu alanda birinciliği İsrail'den Adcom kazandı.

Türkiye, Almanya, İsrail, Çin, Kanada, İtalya, Portekiz, Finlandiya ve Hindistan'dan katılan tasarımcılara, alanlara göre toplam 11 ödül verildi. En İyi Genel Tasarım Ödülünü Almanya'dan Fujitsu Augsburg kazandı.

ASELSAN Mentor Graphics Elektronik Tasarım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu