PYD Sözcüsü İtiraflarda Bulundu

Suriye'de bulunan, terör örgütü PYD/PKK ait örgüt SDG'de sözcülük yapan Talal Silo kaçtı. Kaçtıktan sonra katıldığı bir röportajda bir takım ifadelerde bulundu.

PYD Sözcüsü İtiraflarda Bulundu
PYD Sözcüsü İtiraflarda Bulundu Akay
Bu içerik 355 kez okundu.

Suriye'de bulunan, terör örgütü PYD/PKK ait örgüt SDG'de sözcülük yapan Talal Silo kaçtı. Kaçtıktan sonra katıldığı bir röportajda bir takım ifadelerde bulundu. Silo, ABD'nin SDG'ye verme bahanesiyle  PYD/PKK'ya çok sayıda ağır silah ve malzeme temin ettiğini açıkladı.

PYD sözcüsü Talal Silo, böyle bir yardım fikrinin Amerikalı diplomat Brett McGurk tarafından yapıldığını ve McGurk'un Arap Koalisyonuna bağlı bir askeri birlik kurulmasını talep ettiğini belirtti.

Talal Silo, silahları Arap Koalisyonunun teslim alıp dağıttığını ifade etti. Fakat, Arap, Türkmen ve Süryanilere hafif silahlar dağıtıldığını, ağır silahların ise Kürt gruplara ve PYD/PKK terör örgütüne verildiğini itiraf etti. Silo şöyle dedi: "Koalisyonun adı Arap'tı ancak, Arapların hiçbiri şeyi yoktu. Deyrizor askeri meclisi de sadece imza atıyor. Silahların PKK ve YPG'ye gittiğinden emindik."

PYD sözcüsü Talal Silo, her şeyin oyun olduğunu ve ABD'nin bunlardan bilgili bulunduğunu belirtti. Silo, bütün yapılan oyunlar, silahların PKK ve YPG'ye verildiğini anlaşılmasın diye yapıldığını anlattı.

Suriye ABD PYD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi