Talal Silo ABD’nin İç Yüzünü Anlattı

Suriye’de bulunan terör örgütünün paravan kuruluşu SDG’den kaçan Talal Silo ABD’yi anlattı.

Talal Silo ABD’nin İç Yüzünü Anlattı
Talal Silo ABD’nin İç Yüzünü Anlattı Beyza
Bu içerik 1258 kez okundu.

PYD ve PKK tarafından tamamiyle paravan olarak kurulan SDG’den kaçan Talal Silo’nun bu terör örgütlerine ABD’nin yaptığı yardımlardan bahsetti. ABD’nin yapmış olduğu silah yardımlarına değinen Silo ABD hakkında deyim yerindeyse olay yaratacak şeylerden bahsetti.

Silo’nun söyledikleri arasında en çok dikkat çeken konu ise ABD’nin SDG adı altında birçok ağır silah getirdiğini ve bunların hepsini PYD ve PKK terör örgütlerinin kullandığını belirtti. Özellikle de Amerika Birleşik Devletleri’nin bu silahlara dair nerede ve nasıl kullanıldığını hiç denetlemediğini de söyledi.

ABD’nin silah ulaştırmada neden böyle bir yöntem seçtiğine dair gelen sorulara ise şöyle bir yanıt verdi. Tüm fikirlerin Amerikalı Brett McGurk tarafından ortaya çıkarıldığından bahsetti. Özellikle de birincil hedefin Rakka operasyonunun yapıldığı esnada Arap Koalisyonu adı altında büyük bir kuvvetin kurulmasını istediğini belirtti. Burada bahsi geçen Arap Koalisyonunun görevi oldukça basitti. Bu koalisyon yalnızca silahları teslim almakla görevliydi. Zaten bunun adı altında oldukça fazla silahlar alındı. Görünenlere göre en çok ağır silahı Kürtler almıştı. Kürtler dışında diğerlerine hep hafif silah dağıtıldı dedi. Amerika Birleşik Devletleri’nin tüm bu olanlardan haberinin olduğunu belirten Silo, ayrıca bu düzenin kurulmasını tamamen üstlenen ülkenin de Amerika olduğunu söyledi.

Bu düzen adı altında PKK ve PYD gibi terör örgütlerine silah taşımacılığı yapılıyor. Bu oyunların yapılma amacı da gerçeği gizlemek dedi.

PKK ABD Silah
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu