Asgari Ücret Çalışmaları Başladı.

Asgari Ücret çalışmaları için düğmeye basıldı.

Asgari Ücret Çalışmaları Başladı.
Asgari Ücret Çalışmaları Başladı. Beyza
Bu içerik 348 kez okundu.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından gerçekleştirilen ilk görüşmenin konusu 2018’ de geçerli olacak Asgari Ücretin belirlenmesi oldu.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu gerçekleştireceği ilk toplantısında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu yönetiminde toplanacak olan Komisyon, 2018’ de geçerli olacak asgari ücretin miktarını belirlemek üzere ilk toplantsını gerçekleştirecek.

Toplantıyı işçiler adına Türk- İş Temsil edecek. İşçi, işveren ve hükümet üçgeninden oluşacak olan Asgari Ücret Komisyonunun toplantısı saat 10:00’ da başladı.

Toplantı da işçileri temsilen Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk- İş), işverenlerin bulunduğu tarafı ise Türkiye İşveren Sendikaları Komisyonu (TİSK) temsil ediyor.

Toplantı başlamadan önce bir takım açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Jülide Sarıeroğlu,  “Asgari ücret demek içerisinde bulunduğumuz çalışma hayatımızın en temel taşlarından birisi. Aynı şekilde asgari ücret devletimiz tarafından sağlanılmış bir güvencedir. Fedakarlık denilen kavram birbirinin hakkını hukukunu gözeterek yerine getirilmiş olur. Mevzu bahis Asgari Ücret olduğu zaman kesinlikle popülist bir tavır sergilemedik ve hiçbir zaman da sergilemeyeceğiz” şeklinde ifadelerde bulundu.

Açıklamalarına devam eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu “Son 15 yıla baktığımız zaman milli geliri üç kat arttıran hükümetimiz asgari ücret söz konusu olduğunda da ciddi bir artış sağlanmış oldu. 2002 yılına geri dönüp baktığımızda 184 lira olan Asgari Ücret şuan bin 404 lira. Bu 15 yıllık süre içerisinde ki reel artış ise yüzde 83.2 gibi bir orana ulaştı.  

Torba yasa ile beraber Asgari Ücret ile geçinen kardeşlerimizin vergi dilimi sebebi ile yaşama risklerinde olan kayıpları gidermiş aldık.

 

 

 

asgari ücret Asgari Ücret Tespit Komisyonu Türk- İş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi