İsrail'den Suriye'ye Hava Saldırısı

İsrail'den kalkan savaş uçakları, İran'ın Süriye başkenti Şam'da bulunan üssünü bombaladı. Savaş uçaklarından atılan füzeler, İran'ın Süriye'deki hava savunma sistemlerini vurdu.

İsrail'den Suriye'ye Hava Saldırısı
İsrail'den Suriye'ye Hava Saldırısı Akay
Bu içerik 176 kez okundu.

İsrail'den kalkan savaş uçakları, İran'ın Süriye başkenti Şam'da bulunan üssünü bombaladı. Savaş uçaklarından atılan füzeler, İran'ın Süriye'deki hava savunma sistemlerini vurdu. İsrail savaş uçakları, Lübnan hava sahasını kullanarak Süriye'yi bombaladığı açıklandı.

Verilen bilgilere göre, Süriye'de yerleştirilmiş olan İran hava savunma sistemlerinde büyük bir patlama oldu. patlamanın savaş uçaklarından atılan füzelerden kaynaklandığı belirlendi. Füzelerin İsrail savaş uçakları tarafından atıldığı açıklandı. Saldırı yeri, Şam'a 12 km. uzaklıkta bulunan El Kisva'dır.

Bombardıman sonrası, bölgede bulunan Londra Suriye İnsan Hakları Gözlemevinin ifadesine göre, şiddetli patlamalar olduğu ve sonrasında elektriklerin gittiği açıkladı.

İsrail savaş uçaklarının hava saldırısına karşılık, Süriye hava savunma sistemleri tarafından füze fırlatıldı. Gerçekleşen hava saldırısından sonra İsrail, İran ve Süriye sessiz kalmayı tercih etti. Konu ile ilgili bir açıklamada henüz bulunmadılar.

 

İran Suriye İsrail Şam Savaş Uçağı Bombardıman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Meteoroloji’den Kritik Hava Uyarısı
Meteoroloji’den Kritik Hava Uyarısı
Bebeklere İdeal  Sıcaklık
Bebeklere İdeal Sıcaklık