Trump’ın Kilit Adamı Amerika’yı Sarstı

Trump’ın kilit adamı tüm Amerika’yı sarsarak itirafçı oldu.

Trump’ın Kilit Adamı Amerika’yı Sarstı
Trump’ın Kilit Adamı Amerika’yı Sarstı Beyza
Bu içerik 432 kez okundu.

Amerika Birleşik Devletlerinin Rusya ile ilişkilerini konu alan davada, başkan Trump büyük bir yara aldı. Trump için kilit isim olarak kabul edilen kişi itirafçı oldu.

Trump’ın eski güvenlik danışmanı olan Flynn, taraf değiştirerek yalan söylediğini itiraf etti. Flynn, artık itirafçı olarak savcılıkla iş birliğini yapacağını açıkladı. Bu konuşmaların hemen ertesinde tüm gözler başkan Trump yönüne çevrildi.

Flynn, konuşmalarında Rusya’da bulunan yetkililerle görüştüğünü belirtirken, yetkililerle görüşme emrini de Trump’ın verdiğini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri Başkanı, Donald Trump için, başkanlık seçimi süresinde Rus ajanlarla görüştüğü iddia edilmişti. Bu iddialar sonucunda tüm gözler kilit isim olan Donald Trump’ın eski güvenlik danışmanındaydı.

ABC’nin yapmış olduğu haberlere göre de Flynn FBI çalışanlarına yalan söylediğini ve Rus ajanlarla birlikte iş birliği yaptığını ve görüşmeler sırasında Donald Trump tarafından talimatlar aldığını açıkladı. Bu açıklamalar Amerika borsasını tamamıyla vurdu.

Amerika Borsası’nda açıklamanın hemen ardından sert düşüşler yaşandı. Reuters’da yapılan haberlere göre bu sert düşüşün Flynn’nın, Başkan Trump’a yönelik suçlamalarından kaynaklandığını belirtti. Amerika’da Başkanlık dönemi sırasında böyle görüşmelerin yasak olduğu belirlendi.

Trump Rusya görüşmeleri davasında toplamda 4 kişi yargılanıyordu. Yargılanan kişiler içerisinden ilk itirafı yapan kişi Flynn oldu. Flynn yaptığı itiraf davanın seyrini bir hayli değiştirdi. Flynn başkan Donald Trump’ın göreve başlamasının ardından sadece 24 gün görevinde kalmıştı. Daha sonra yalan söylüyor iddiası ile görevinden alınmıştı.

Trump Rusya Flynn
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor