İki Ülke Artık Kanada’ya Vizesiz Gidecek

Kanada aldığı karar sonucunda iki ülke için vizeyi kaldırdığını açıkladı.

İki Ülke Artık Kanada’ya Vizesiz Gidecek
İki Ülke Artık Kanada’ya Vizesiz Gidecek Beyza
Bu içerik 704 kez okundu.

Kanada aldığı kararlar neticesinde artık Romanya ile Bulgaristan ülkelerinde bulunan vatandaşların vize almadan direkt olarak ülkeye giriş yapabileceklerini açıkladı. Bu karar Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanlığı tarafından çıkartıldı ve bugün itibariyle yürürlüğe girdi.

2014 yılından itibaren Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanlığı vize çalışmaları içerisindeydi. Kanada yaptığı araştırmalar neticesinde Romanya ile Bulgaristan’nın Avrupa Birliği ile olan ilişkisine dikkat ettiklerini ve bu ilişkiye daha fazla önem verdiklerini vurguladı. Romanya ve Bulgaristan vatandaşlarının sorun yaşamadan ülkeye girişi için artık bu ülke vatandaşlarından vize istemeyeceklerini duyurdular.

Vizesiz ülkeye giriş bugün itibariyle saat 9.00’da başlamış oldu. Artık Romen ve Bulgar vatandaşlar vize ile uğraşmadan direkt olarak Kanada’ya giriş yapabilecekler. Kararın içerisinde ise şu detaylar bulunuyor.

Romanya ve Bulgaristan vatandaşları vizesi ülkeye giriş yapabilecekler. Altı ay boyunca ülkede aile arkadaş ziyareti ve kısa süreli turizm etkinliğinde bulunabilecekler. Romen ve Bulgar vatandaşları eğer Kanada üzerinden başka bir ülkeye geçiş yapmak isterlerse seyahat izin belgesi almaları gerekecek. Seyahat izin belgesi almadan başka bir ülkeye geçiş yapamayacaklar.

Kanada Vatandaşlık Ve Göçmenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada “ Roman ve Bulgar vatandaşlarının Avrupa Birliğine verdiği önemi görmekteyiz. Ülkemizi vizesiz açmaktan mutluluk duyuyoruz. Vize uygulamasını kaldırarak ülkemizle Avrupa arasında bir ticaret teşviki yapmaya çalıştık. Bu her iki ülke içinde önemli bir fırsat” diye belirtti. 

Vize Romanya Bulgaristan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu