Nuriye Gülmen İçin Tahliye Kararı Çıktı

Kanun Hükmünde Kararname ile işinden ihraç edilen Nuriye Gülmen 193 gündür tutuklu bulunurken, açlık grevi yapıyordu. Nuriye Gülmen’nin tahliyesine karar verildi.

Nuriye Gülmen İçin Tahliye Kararı Çıktı
Nuriye Gülmen İçin Tahliye Kararı Çıktı Beyza
Bu içerik 657 kez okundu.

Nuriye Gülmen kanun hükmünde kararname ile işinden ihraç edilmişti. İşinden ihraç edildikten sonra 269 gündür açlık grevi yapıyordu. Bununla beraberde 193 gündür tutuklu bulunuyordu. Yapılan duruşma sonrasında Gülmen’nin tahliyesine karar verildi.

Nuriye Gülmen işinden ihraç edildikten sonra açlık grevine başlamıştı. Hedefi işine tekrardan geri dönebilmekti.

Öğretmenlik mesleğini sürdüren Nuriye Gülmen, aralarında Semih Özakça  ve Acun Karadağ’ın da bulunduğu kişiler örgüt üyeliği suçlamasıyla yargılanıyorlardı. Yapılan duruşma Ankara’nın 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nin Sincan Cezaevinde bulunan duruşma salonunda gerçekleşti. Duruşmada ayrıca tutuksuz olarak yargılanan Özakça ve Karadağ da bulundu. Duruşma salonuna daha sonra tutuklu olarak yargılanan Gülmen ise SEGBİS sistemi ile bağlantı kurdu. SEGBİS sisteminin içerisinde yaşanılan sorunlar neticesinde Gülmen savunma yaparken sürekli ara verdi. Görüntü kalitesinin kötüleşmesi ve sesinin donması yüzünden savunma sırasında belirttiği cümlelerini tekrarlamak zorunda kaldı.

Duruşma esnasında sanık olarak yargılananlara destek amacıyla gelen, Veli Saçlık duruşmada tanık olarak dinlendi. Semih Özakça konuşmalarında yaptığı eylemlerinden bahsetti. İşlerinden ihraç edildikten sonra, oturma eylemi yaparak tepkilerini belli etmeye çalıştıklarını, ancak polis tarafından şiddet gördüklerinden eylemlerini açlık eylemine dönüştürdüklerinden bahsettiler.

Gülmen’de Hastane’nin sürekli açık olan beyaz ışığın altında uyumak zorunda kaldığından bahsetti. Nuriye Gülmen örgüt üyeliği suçlamasıyla birlikte 6 yıl 3 ay hapis cezası verilip, tahliye edildi. Semih Özakça ile Acun Karadağ tüm suçlardan beraat ettiler.

Açlık Grevi Fetö
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor