Etiyopya Ankara'daki Diplomatını Acilen Geri Çağırdı

Ankara'nın, Etiyopya Büyükelçiliğinde görevli diplomatı aracıyla kaza yaptıktan sonra, çıkan tartışmada yaptığı tehdit başına iş açtı. Etiyopya hükümeti olayı öğrenir öğrenmez diplomatı geri çağırdı.

Etiyopya Ankara'daki Diplomatını Acilen Geri Çağırdı
Etiyopya Ankara'daki Diplomatını Acilen Geri Çağırdı Akay
Bu içerik 562 kez okundu.

Etiyopya Büyükelçiliğinde görevli diplomat, aracıyla kaza yaptıktan sonra çıkan tartışmada yaptığı tehdit başına iş açtı. Etiyopya hükümeti olayı öğrenir öğrenmez diplomatı geri çağırdı. Kaza sonrası trafik polisiyle polemiğe giren Etiyopyalı diplomat, "Türkiye ile Etiyopya arasında savaş çıkartırım" şeklinde ifadeler ettiği belirtildi.

Etiyopya'nın Ankara Büyükelçiliğinde görevli T.H, elçilik resmi aracıyla seyir halindeyken iki araca çarparak kazaya sebebiyet verdi. Kaza sonrası diplomat, polis ve sürücülerle tartışmaya başladı. Edinilen bilgiye göre Etiyopyalı diplomat 'Türkiye ile Etiyopya arasında savaş çıkartırım' gibi ifadeler kullandı.

Etiyopya Dışişleri Bakanlığı, olaydan sonra durumun araştırılması için bir komite oluşturdu. Oluşturulan komitede ifade vermesi için, diplomatın Etiyopya'ya geri çağrıldığı açıklandı.

Etiyopya Dışişleri Bakanı Workneh Gebeyehu, olayın üzücü olduğu ve sorunun aydınlatılması için ne gerekiyorsa yapılacağını belirtti.

 

 

Etiyopya Etiyopya Ankara Büyükelçiliği Diplomat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor