Seri Katil Atalay Filiz Davası Sonuçlandı

Türkiye’nin gündeminde bir süre sıkça yer alan seri cinayet işleyen Atalay Filiz’in davası sonuçlandı.

Seri Katil Atalay Filiz Davası Sonuçlandı
Seri Katil Atalay Filiz Davası Sonuçlandı Beyza
Bu içerik 406 kez okundu.

Tüm Türkiye’nin bir dönem yakalanması için el birliği yapılan seri cinayetlerin sorumlusu olan Atalay Filiz hakkında karar çıktı. Atalay Filiz mahkeme heyetinin verdiği kararla birlikte müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Atalay Filiz en son tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı’yı öldürme suçlamasıyla yargılanıyordu. Bu sırada işlediği diğer cinayetlerde birbiri arkasına ortaya çıkmaya başladı. Hakkında yapılan tutuklama kararında ise “nitelikli hırsızlık” ve “kasten adam öldürme” suçu yer alıyordu. Anadolu 5. Ağır Ceza Mahkesinde ise bugün Atalay Filiz’in duruşması gerçekleşti.

Silivri cezaevinde tutuklu bulunan Atalay Filiz ile diğer tarafların avukatları bugünkü duruşmaya katıldılar. Duruşmada özellikle de en son öldürdüğü iddia edilen Fatma Kayıkçı’nın tüm yakınları bulunuyordu.

Mahkemenin duruşma sonucunda verdiği karar Fatma Kayıkçı ailesini sevindirdi. Verilen karara göre Atalay Filiz, Fatma Kayıkçı’yı “kasten adam öldürme” suçlamasıyla birlikte müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Atalay Filiz hakkında daha önce akıl sağlığı yerinde olmadığı bilgisi gelmişti.

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden alınan raporlara göre, Atalay Filiz’in herhangi bir ruhsal sağlık probleminin olmadığı ve bilincinin yerinde olduğu raporu çıktı. Atalay Filiz hakkında hazırlanan sağlık raporunda toplam 6 doktorun imzası bulunuyor.

Atalay Filiz tasarlayarak adam öldürme ve evrakta sahtecilik gibi birçok suçu işlemesinden dolayı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezaevine gönderildi. Atalay Filiz en son Fatma Kayıkçı’yı öldürme suçlamasıyla yargılanıyordu.

Seri Katil Atalay Filiz Mahkeme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu