Türk Kullanıcıdan Apple’a Kıl Şikâyeti

Apple’ın 10.yıla özel olarak çıkarttığı akıllı telefon Iphone X’i satın alan bir Türk kullanıcı, cihazdan kıl çıktı diye şikâyette bulundu.

Türk Kullanıcıdan Apple’a Kıl Şikâyeti
Türk Kullanıcıdan Apple’a Kıl Şikâyeti Beyza
Bu içerik 1402 kez okundu.

Dünyanın en çok satın alınan telefonlarından biri olan Iphone telefonlarının, yeni serisi Iphone X, bir Türk kullanıcı tarafından şikâyet edildi. Yapılan şikâyette telefonundan kıl çıktığını söyleyen kişiye Apple para iadesinde bulundu.

Cihaz ülkemizde 24 Kasım’dan itibaren satışa sunuldu. Satışa sunulan fiyatı ise dudak uçuklattı. Şu an Iphone X cihazını satın almak isteyen bir tüketici cebinden, 6.099 TL çıkarmak zorunda. Yeni telefonda bulunan bazı özellikler ise kullanıcıların dikkatini çekmeye değer nitelikte. Özellikle de telefonda bulunan Face ID yani yüz tanıma fonksiyonu, göze çarpan özellikler arasında. Bu arada telefonun çerçevesiz ekranı da tartışmalar arasında yer aldı.

Apple’ın yeni çıkan telefonunun Türkiye’de ilk sahiplerinden olan bir ekşi sözlük yazarının ise başından epeyce ilginç bir olay geçti. Ekşi sözlük yazarı telefonunu satın aldıktan sonra cihazından kıl çıktığını gördü ve parasını geri istedi.

LOG’un yaptığı habere göre de, yeni telefonunun kutusunu açarken kullanıcı kayıt altına aldı. Tam kayıttayken telefonun arka kısmında kıl olduğunu fark etti. Jelatinin altında bulunan kılı da videoya alan kullanıcı,  bu videoyu Apple firmasına gönderdi. Parasının geri iadesinin yapılmasını isteyen kullanıcıya cevap gecikmedi.

Suçu kabullenen firma, para geri iadesi yapılmasına karar verdi. Ekşi sözlük yazarlarının genel görüşünde ise 14 gün içerisinde koşulsuz iade yapan kişilerden bu sorun kaynaklandığı düşüncesi yer alıyor.

Iphone X Kıl Şikayet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu