Bank Of China Artık Türkiye’de de Hizmet Verecek

Dünyanın en büyük bankaları arasında 7. Sırada yer alan Çin menşeili Bank Of China artık Türkiye’de de hizmet vermeye başlayacak.

Bank Of China Artık Türkiye’de de Hizmet Verecek
Bank Of China Artık Türkiye’de de Hizmet Verecek Beyza
Bu içerik 496 kez okundu.

Bir çok yabancı bankanın Türkiye’de hizmete açılmasının ardından gelen haberlere baktığımızda da Çin’e ait olan dev banka Bank Of China ‘da artık Türkiye’de hizmet vermeye başlayacak. Çin merkezli banka bankacılık hizmetlerini Türkiye’de sürdürecek.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun Başkanı olan Mehmet Ali Akben’nin yaptığı açıklamalarda ise "Bankacılık Düzenleme ve Denetleme kurulu olarak işimiz lisansları ve bankacılık düzenlemelerini yapmak. Biz de bize düşen görevi başarıyla yaptık. Geçen günlerde BDDK olarak Bank of China Turkey AŞ'nin bankacılık lisansını onayladık.

Bu demek oluyor ki artık bu büyük firma ülkemizde faaliyetlerine başlayabilecek ve tüm bankacılık hizmetlerini sürdürebilecek. Çin’in en büyük bankası aynı zamanda da dünyanın 7.büyük bankası olan Bank Of China’ya daha önce kuruluş izni verilmişti. Kuruluş izninin ardından Bank Of China lisans sürecine girmişti. Artık Bankacılık Düzenleme ve Denetleme kurulu olarak bankacılık lisans verdik. Dünyanın en büyük bankası olan Bank of China Turkey, bugün itibariyle tüm bankacılık işlemlerini Türkiye’de gerçekleştirebilir." dedi.

Akben ayrıca açıklamalarında Türk bankacılık sistemine gelen eleştirilerden ve algı operasyonlarından da bahsetti. Dünya’nın en büyük 7. Bankasının ülkemizde hizmet verecek olması bu tür yapılan algı operasyonlarının hepsine cevaptır niteliğinde konuştu. Önümüzdeki günlerde ise söylenenlere göre  Bank Of China’nın tamamen tüm bankacılık işlemlerine ülkemizde yürütmeye başlayacağı bekleniyor.

Bank Of China BDDK Lisans
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi