Elon Musk Düz Dünya Açıklamasını Yaptı

SpaceyX’in CEO’su Elon Musk düz dünya teorisiyle ilgili alaylı bir konuşma yaptı.

Elon Musk Düz Dünya Açıklamasını Yaptı
Elon Musk Düz Dünya Açıklamasını Yaptı Beyza
Bu içerik 890 kez okundu.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye gelen ve birçok tartışmanın konusu olan SpaceyX’in CEO’su Elon Musk son zamanlarda ortaya atılan düz dünya ile ilgili teoriler hakkında konuştu. Konuşmasında bu teorileri tiye alan Elon Musk, kesinlikle bu teoriye katılmadığını söyledi.

Herhangi bir bilimsel açıklamaya sahip olmamasına rağmen oldukça popüler olmayı başaran “düz dünya” teorisi yine bir bilim adamını karşısına aldı. Bir çok bilim adamının bu teoriye karşı çıkmasına rağmen, hala daha popülerliğini sürdürüyor.

SpaceyX’in CEO’su olan Elon Musk “düz dünya” teorisinin savunucularından gelen açıklamaları değerlendirdi. Gelen sorulara ise tiye alarak yanıt veren Musk, bu teoriye kesinlikle katılmadığını da Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla belirtti.

Her zaman Mars’ta ölmek isteyen ve bununla ilgili araştırmalar yapmaya çalışan Musk, neden oralarda düz mars topluluğu yok keşke olsaydı diyerek tüm yapılan açıklamaları tiye aldı. Sürekli olarak yayılan bu popüler görüşe en son Amerikalı ünlü rap yıldızı B.O.B bu görüşlere katılanlar arasında yer aldığını söylemişti. Hatta Amerikalı rapçi gezegenimizin kıvrımlarını kendi gözlerimizle görelim diye uzaya bir uydu fırlatmalıyız kampanyasını yürütmeye başlamıştı.

B.O.B’un başlatmış olduğu bu kampanyaya bilim dünyasından bir çok kişi açıklama yaptı. Hatta astronotlar çıplak gözle gördükleri dünyanın fotoğraflarını B.O.B ile paylaşarak dünyanın yuvarlak olduğunu kanıtlamaya çalıştılar.  Bir çok bilim dünyasından isim de B.O.B’un bu çıkışıyla ilgili tiye alan açıklamalarda bulundu.

Elon Musk Düz Dünya B.O.B
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi