Havalimanı Saldırısını Planlayan Terörist Öldürüldü

Atatürk havalimanı saldırısını planlayan IŞİD teröristi yapılan baskınlarla Gürcistan'da öldürüldü.

Havalimanı Saldırısını Planlayan Terörist Öldürüldü
Havalimanı Saldırısını Planlayan Terörist Öldürüldü Beyza
Bu içerik 491 kez okundu.

Gürcistan’dan gelen haberlere göre geçen hafta yapılan operasyonlar sonucunda Atatürk Havalimanı saldırısının planlayıcısı olan tek kol lakaplı Ahmet Çatayev’in öldürüldüğünü açıkladı. Ahmet Çatayev 2003 yılında hapisten kaçmıştı. Hapisten kaçtıktan sonra da terör örgütü olan IŞİD’e katılmıştı. IŞİD’in verdiği birçok eylemi gerçekleştiren terörist aynı zamanda Atatürk Havalimanı’nın planlayıcısı olarak biliniyordu.

Gürcistan yaptığı açıklamada tek kol lakaplı Çatayev’in operasyonlar sırasında öldürüldüğünü de açıkladı. Teröristin tek kollu olmasının sebebi ise hapishanede yatarken bir kolunun kangren olmasından kaynaklanıyor. Kangren olan kol daha sonra kesilmiş ve terörist tek kol lakabını almıştı.

Gürcistan polisinin geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir operasyonda şüpheli bulduğu bir evi kuşatma altına almıştı. Kuşatılan dairede kalan yabancıları hedef alan polis, operasyonunu gerçekleştirirken evden patlama sesleri yükselmişti.

Yapılan operasyonlar tam 17 saat sürdü. 17 saat sonunda etkisiz hale getirilen teröristlerde öldürülenler arasında bir kimlik tanıması yapıldı. Operasyonlar sırasında öldürülen isimlerden birinin de tek kol lakaplı olan Ahmet Çatayev’e ait olduğu belirlendi.

Türk istihbaratı da operasyon sırasında öldürülen ismin Atatürk Havalimanı saldırılarını planlayan isim olduğunu tespit etmişti.

Ahmet Çatayev Atatürk Havalimanı saldırısının planlamalarını yapmıştı ve saldırı 2016 yılında gerçekleşmişti. Gerçekleşen saldırı için 5 kişilik bir terörist grubu Suriye’den Türkiye’ye giriş yapmıştı. Teröristlerin Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirmiş olduğu saldırılar neticesinde tüm Türkiye yasa boğulmuştu. Saldırılar esnasında 40’dan fazla insan hayatını kaybetmişti.

Saldırı Terörist Atatürk Havalimanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu