Teröristler Üniversite’de Katliam Yaptılar

Bugün gelen haberlere göre Pakistan’ın Peşaver kentinde bulunan bir Ziraat Üniversitesinden silah sesleri yükseldi.

Teröristler Üniversite’de Katliam Yaptılar
Teröristler Üniversite’de Katliam Yaptılar Beyza
Bu içerik 510 kez okundu.

Teröristler Pakistan’ın Peşaver kentinde bulunan bir Ziraat Üniversitesi’nde katliam yaptılar. Üzerlerinde burka bulunan 4 Taliban terörist, bir yurda girip ateş açtı. Bu yurdun da üniversiteye ait olduğu belirlendi. Yurtta meydana gelen katliamın hemen ardından, Üniversite’nin kampüsünden bir de patlama sesleri yükseldi. Üniversite konum olarak ülkenin kuzeybatısında bulunuyor.

Saldırı sonrasında gelen haberlere göre, saldırıda ölen sayısının en az 9 olduğu ve bu sayının da giderek artacağı tahmin ediliyor. Katliam yapılan yurdun içindeki manzara ise dehşet verici bir durumda olduğunu söyleyenler, 35 kişinin de hastaneye kaldırıldığını belirttiler.

Olay yerinde çekilen fotoğraflarda ve görgü tanıklarının ifadelerine göre saldırganlar yanlarında bir çok teçhizatla birlikte geldiği görülüyor. Yanlarında onlarca el bombası, silah ve diğer cephanelik taşıyan terör örgütü üyeleri aslında daha çok kişiyi öldürmek istedikleri gelen haberler arasında yer alıyor.

Yaptıkları katliam sonrasında girilen çatışmalarda ise bir tane teröristin öldürüldüğü tespit edildi. Teröristinde diğerleri gibi Taliban üyesi olduğunu ve birçok saldırıda bulunduğu da ortaya çıktı.  Ülkenin tamamında dehşetle izlenilen bu olayda daha çok can kaybının yaşanacağı bekleniyor.

Olay sonrasında ise Taliban hızlı bir şekilde olayı üstüne aldı. Afganistan üzerinde etkili olan bu terör örgütü Taliban’ın Pakistan kolunun bu saldırıyı düzenlediği öğrenildi. Şimdi ise tüm gözler hastaneden gelecek olan ölü ve yaralı sayısının artışı konusunda haberlere çevrildi.

Taliban Katliam Pakistan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu