SSK ve Bağ-Kur Emeklilerine Ocak Ayında Yüzde 4,52 Zam Düşünülüyor!

Son günlerde herkesin kulağı Ocak ayında kesinleşecek olan zamlarda. SSK ve Bağ-Kur Emeklilerine zam geliyor.

SSK ve Bağ-Kur Emeklilerine Ocak Ayında Yüzde 4,52 Zam Düşünülüyor!
SSK ve Bağ-Kur Emeklilerine Ocak Ayında Yüzde 4,52 Zam Düşünülüyor! Beyza
Bu içerik 1057 kez okundu.

Günler geçtikçe SSK ve Bağ-Kur emeklileri yapılacak olan zamların miktarlarını dört gözle bekliyor. Yapılan anketlere göre ocakta SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yüzde 4,52 zam, memur emeklilerine ise yüzde 4 artışa ek olarak enflasyon farkı belirlendi.

Yeni yılın ilk ayı emekliler için zam ayı demek. Zam oranın belirlenmesinde ise temel belirleyici enflasyon olacak. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, 2017’ nin ikinci yarı döneminde enflasyon yüzde 4’ ü aşmış olursa fark alacak. Eğer ki yüzde 4’ü aşan kısım, yüzde 4’lük toplu sözleşme zammına eklenmiş olacak. Bunun sonucunda memur emeklileri çifte zam almış olacak.

Anketlerin sonuçlarına bakıldığında ise bu farkı memur emeklileri alma hakkına sahip olacak gibi görünüyor. Merkez Bankası’ nın ekonomistlerle gerçekleştirdiği görüşmeler sonucunda Kasım ayı beklenti anketi sonucunda cari yıl sonu Tüketici fiyat endeksi yüzde 10.68 çıktı. Eldeki bu verilere göre 2017’ nin ikinci yarısında enflasyon yüzde 4,52 olarak gerçekleşecek.

En düşük memur emeklisi aylığı bin 871 lira seviyesinde bulunuyor. Yüzde 4’lük zam alınan Ocak zammıyla birlikte bu maaş bin 945 lira 84 kuruşa çıkacak. Enflasyon farkı artınca da bu maaş daha da artacaktır. Memur emeklileri maaşlarını her ayın 1’ i ile 5’i arasında alıyor.

Emeklilerin yeni maaşı da 3 Ocak’ ta belirlenecek. Zam oranının netleşmesi Ocak ayında belli olacağından, memur emeklileri Ocak maaşlarını zamsız alacak. 

 

 

                                                                                      

 

 

 

 

 

 

 

 

emekli zam enflasyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu