Popüler oyun Tetris çok yakında Facebook Messenger’a geliyor

Uzun yılların en popüler oyunu olan Tetris artık Facebook Messenger’ a geliyor.

Popüler oyun Tetris çok yakında Facebook Messenger’a geliyor
Popüler oyun Tetris çok yakında Facebook Messenger’a geliyor Beyza
Bu içerik 1170 kez okundu.

Geçmişten bugüne tüm zamanların en sevilen oyunu olan Tetris, şimdi de Facebook Messenger’ da oynatılacak. Aslında oyunun başlığı Messenger uygulamasının Anlık oyunlar platformunda yer alıyor.

Facebookta’ ki Messenger uygulaması klasik Tetris oyunu gibi oynuyor. Oyuncuların mümkün olabilen  en yüksek puana ulaşabilmesi için düşen blokları ve beliren net çizgileri ayarlamaları gerekiyor. Bunların yanında günlük görevler, çevrimiçi üst düzey skor pistleri ve bunun haricinde grup oyunu bulunuyor.

Aynı zamanda bir oyuncunun tek başına oynadığı ve daha sonra arkadaşlarını yüksek puanlarında yenmek için zorlayan eş zamansız birden fazla oyunculu mod gibi daha modern yöntem ve özellikler bulunuyor.

Büyük küçük demeden herkesin çok severek oynadığı bu Tetris oyununun birçok değişik biçimi, 1984’ten bu zamana kadar piyasaya ilk çıktığından beri geneline bakıldığı zaman neredeyse tüm video oyun konsolu ve bilgisayar işletim sistemi mevcut. Bundan dolayı oyun çok fazla tercih ediliyor.

Günümüzde de Facebook kullanısı sayısı yaklaşık olarak 1.3 milyar olduğu tahmin ediliyor. Aynı zamanda herkesin akıllı telefonları aktif olarak kullandığı bir dönemdeyiz. Facebook kullanıcıları arasında da her yaş grubundan kişiler bulunduğundan ve bu oyunu herkesin bildiğini de varsayarsak bu oyunun popüler ve anlık mesajlaşma servisi olan Messenger’ de oynanabileceğini görmek aslında hiçte şaşırtıcı değil.

 

                                                                                      

 

 

 

 

 

Facebook Messenger Tetris
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor