Migren hastalığına karşı antikor tedavisi bulundu.

Migren hastalığına karşı antikor tedavisi bulundu. İngiltere’ de bulunan bu antikor iğnesinin migren nöbetlerinin sayısını azalttığı öğrenildi.

Migren hastalığına karşı antikor tedavisi bulundu.
Migren hastalığına karşı antikor tedavisi bulundu. Beyza
Bu içerik 475 kez okundu.

İngiliz bilim insanlarının yapmış oldukları araştırmalar sonucunda, migrene karşı antikor iğnesi buldular. Migren hastalığına karşı bulunan bu ankitor iğnesinin migren ağrılarını azalttığı gibi migrenin şiddetini de ciddi oranlarda azalttığı tespit edildi.

Londra’daki King’s  College Hospital’ da çalışılıp geliştirilen ve sonucunda denenen bu yöntemin sonucuna göre; migren hastalarının yüzde 50’ si aylık olarak gerçekleşen migren nöbetlerinin yarı yarıya azaldığını ve kendilerini daha iyi hissettiklerini söyledi.

Bilim insanlarının yapmış oldukları açıklamaya göre; antikor iğnesiyle beyindeki kimyasalların aktivitesi değiştiriliyor. Fakat uzmanlar bu tedavinin uzun vadeli etkilerini görmek için yeni klinik deneylerin araştırılıp yapılması gerektiğini belirtiyor.

Kişinin günlük yaşam kalitesini etkileyen, gün içerisinde gerçekleştirdiği aktivitelerde kısıtlık yaratabilen bir baş ağrısı rahatsızlığı olan migren, dünya geneline bakıldığı zaman her 7 kişiden birini etkileyerek, hastaların yaşam standartlarını ciddi oranda düşürüyor.

En çok merak edilenlerden biri de migreni nelerin tetiklediği. Migreni tetikleyen nedenler kişilere göre farklılık gösterir. Aynı kişide bir atağı farklı bir sebep tetiklerken bir başka migren atağını farklı bir sebep tetikleyebilir. Uzmanlara göre tüm tetikleyici olabilecek nedenlere dikkat etmek gerekiyor.

Özellikle dikkat çekilecek bir nokta da migreni tetikleyecek olan besinlerden kaçınmalıdır. Örneğin; çikolata, kakao, bakla, kuru fasulye, mercimek ve soya ürünleri, çeşitli deniz ürünleri, sakatatlar, alkollü içecekler, hazır et ve tavuk suyu tabletleri  çay ve kahve gibi yiyecek ve içeceklerden uzak durulması gerekir.

 

 

 

 

 

migren King’s College Hospital antikor iğnesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor