Meteoroloji’ den İstanbullular için kar uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ nün haftalık hava tahminleri raporlarının sonuçları doğrultusunda, Aralık ayının ilk günlerinde İstanbul’u etkisi altına alacak yoğun karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde ise kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji’ den İstanbullular için kar uyarısı
Meteoroloji’ den İstanbullular için kar uyarısı Beyza
Bu içerik 808 kez okundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ nün yapmış olduğu verilere göre, Marmara Bölgesi genelinde yağmur karla karışık bir şekilde yağmurun yağması bekleniyor.

Genel Müdürlüğü’ nün açıklamış olduğu hava tahmin verilerine göre İstanbul’ da son günlerde yaşanan güneşli havaların hafta sonu da devam edeceği tahmin ediliyor. Fakat Aralık ayına girdiğimizde birkaç gün geçtikten sonra özellikle 4 Aralık Pazartesi günü itibariyle İstanbul yağışlı havanın etkisine girecek.

Meteoroloji haritasında ki raporların verilerine göre, dikkat çeken en önemli ayrıntı ise 6 Aralık Çarşamba günü İstanbul’ un doğu bölgelerinin bulunduğu kısımlarda karla karışık yağmur bekleniliyor. Gelecek hafta içi Çarşamba günü İstanbul’un doğu bölgelerinde karla karışık yağışın bekleniyor olması. Çarşamba günü hava sıcaklığının İstanbul’ da 7 ile 10 derece arasında olacağı tahmin ediliyor.

Uzmanlar İstanbul’ da yaşayan vatandaşların dikkat etmelerini gerektiğini vurguluyor. Yoğun yağış beraberinde yaşanacak olan hava koşulları kara ve deniz ulaşımını olumsuz bir şekilde etkileyebileceği gözlemleniyor.

Sürücülerin hız kontrollerini ayarlayıp dikkatli bir şekilde sürmelerini ve gerekirse o günlerde kendi araçları yerine toplu taşımaları tercih ederek daha güvenli bir yolculuk yapmalarını düşünmeleri gerekir.

 

 

İstanbul meteoroloji hava
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu