Dünya Genelinde Whatsapp’a Erişim Sağlanamıyor

Whatsapp bir anlık çöktü, herkes bir anda arama sonuçlarında "WhatsApp" kelimesini aradı. İşte detaylar...

Dünya Genelinde Whatsapp’a Erişim Sağlanamıyor
Dünya Genelinde Whatsapp’a Erişim Sağlanamıyor Hakan Yılmaz
Bu içerik 649 kez okundu.

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan Whatsapp, bugün kısa süreli olarak hizmet veremedi. 1 saatten fazla süren kesinti sonrasında BTK’dan açıklama geldi.

Dünya Genelinde Whatsapp’a Erişim Sağlanamıyor

Dünyada milyarlarca kullanıcısı olan Whatsapp, bugün 1 saatten fazla süreyle erişime kapandı. Whatsapp’ın erişime kapanması kullanıcılarını şaşırtmazken, zaten geçmiş dönemlerde bu ve benzeri kesintiler sıkça yaşanmıştı. Whatsapp’ın çökmesiyle birlikte kullanıcılar birbirlerine herhangi bir şekilde dosya aktarımında bulunamadı, mesaj atamadı ve arama yapamadı. Yaşadıkları sorunu sosyal medya ve benzeri platformlar üzerinden yoğun bir şekilde dile getiren Whatsapp kullanıcıları, ilk önce sorunu kendi telefonlarında ararken, sonrasında herkesin bu problemden şikayetçi olduğunu görünce sorunun genel olduğunu anladılar. Sorunun meydana gelen bir teknik arıza nedeniyle oluştuğu belirlenirken, Whatsapp’ın Avrupa sunucularında ortaya çıkan problem kullanıcıların sorun yaşamasında etkili oldu. 

Yaşanan sorunun genel olarak 21.00 sularında ortaya çıktığı belirlenirken, sorunun bölge bölge yayıldığı ve önce bazı ülkelerde sonrasında ise Avrupa’nın genelinde birçok ülkede görüldüğü belirlendi. Sorun oluştuğu gibi yine bölge bölge sona ererken, bazı kullanıcıların ise halen daha aynı sorundan ötürü sıkıntı yaşadığı verilen bilgiler arasında yer aldı. Ayrıca sorun nedeniyle BTK’dan da bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada sorunun dünya genelinde olduğu ve ülkemizde herhangi bir Whatsapp kısıtlamasının olmadığı yönünde açıklama yapıldı ve bu sayede Türkiye’deki kullanıcılar uygulamanın çöktüğü konusunda hemfikir oldu. 

 

whatsaapp BTK mesajlaşma uygulamaları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor