İzmir'de Bu Sefer Otopark Ücretlerine Zam Geldi!

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde zamlar bitmiyor. Ayrıntılar haberimizde...

İzmir'de Bu Sefer Otopark Ücretlerine Zam Geldi!
İzmir'de Bu Sefer Otopark Ücretlerine Zam Geldi! Hakan Yılmaz
Bu içerik 882 kez okundu.

İzmir'de otopark ücretlerine zam geldi. Yapılan bildiride yüzde 60 zam yapılacağı açıklandı. Belediye Meclisinde tartışma konusu olan otopark zammı ile birlıikte 2018 yılı bütçeside kabul edildi.
 
Otopark Ücretlerine Zam

Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun aynı zamanda başkanlığını yaptığı meclis toplantısında masaya otopark ücretleri yatırıldı ve yapılan toplantı sonunda otopark ücretlerine yüzde 60 zam yapılma kararı çıktı.

AKP'li Üye Sert Tepki Gösterdi

Bütçe toplantısında gizli zam yapıldığını iddaa eden AKP Grup Başkan Vekili Bilal Doğan sözlerini ifade ederken sert konuştu.

"Verilen Bu Karar Tekrar Gözden Geçmeli" Dendi

Çoğu kentte ilk 30 dakika, hatta ilk 1 saat ücretsiz park hizmeti sunulurken yapılan bu zamların elle tutulur mantığının olmadığı söylendi. Eskiden otopark ücretleri 0-12 saatleri arasında 7,5 TL'yken şimdi 0-3 saat arası 8 TL 3-6 saat arasındaki tarife 10 TL, 6-12 saat arası 12 TL 12-24 saat arası 15 TL'ye yükseldi. Yeni yapılan zam 1 Ocak 2018 tarihi itibari ile yürürlüğe girecek. Belediyenin yüksek otopark fiyatlarını yeniden gözden geçirilmesini ve ücretlerin düşürülmesi talep edildi. Geçtiğimiz günlerde İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin su fiyatlarına zam yaptığı biliniyordu. İzmir halkının bu zamlar karşısında çok fazla dayanacak gücü kalmadı. İzmirliler bu zamlardan memnun olmadığını özellikle sosyal medyada haykırmaya devam ediyor.

AKP İzmir Belediye Meclisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor