"Altın 170 TL'yi Görebilir"

Altın fiyatları el yakıyor. Tüm detayları ayrıntılı olarak haberimizde görebilirsiniz...

Hakan Yılmaz
Bu içerik 391 kez okundu.

Altın satışının merkezi olan İstanbul Kapalıçarşı’da altının gram fiyatı  güne düşüşle girmesinin ardından gün sonuna kadar 162,8 lira seviyesindeki dengeye ulaştı.

Altın Fiyatları Rekor Kırıyor

Dün yaşanan dolar kurunda yaşanan gelişmelerin ardından zirve seviyesine çıkan altın 165,5 lirayı görmüştü.  Altın gramının fiyatı çıktığı seviyede etkisini sürdürerek artan satışlar ile düşüşe geçerek günün kapanışını %0,80 oranında azalış ile 163,5 liradan tamamladı. Altının gram fiyatı bugüne düşüş yaşayarak girmesinin ardından 162,8 lira seviye dengesine getirildi.

Gram altın, günü düşüş ile girmesinden sonra saat 09.55 itibarıyla %0,38 değer kaybı yaşayarak 162,8 lira seviyesine çekildi. Aynı dakikalarda Kapalıçarşı’da çeyrek altın 268 lira olurken Cumhuriyet altını 1092 liradan satıldı. 

Dolarda yaşanan gelişmelerden altın piyasasında etkilenmesi satışlarda düşüşe neden oldu. Altın satışının merkezi haline gelen İstanbul Kapalıçarşı'da altın satışının düştüğü görüldü. Altın seviyelerinin sınırları zorlamasına karşılık böyle bir tutum içine giren vatandaşların ellerini altın satışından çektikleri görüldü. Asya piyasalarında ise güne satış ağırlıklı bir yönelme olsada şu dakikalarda ons fiyatı şu dakikalarda kapanış fiyatına göre yüzde 0,10 değer kaybı yaşayarak 1.283,8 lira oldu.  Asya piyasalarında güne satışlar ile başlaması kapanış miktarının bu seviyede olmasına neden oldu. Akşama doğru satışlarda azalma yaşan Asya piyasalarında da durumun iyiye gitmediği gözlendi. Kapalıçarşı’da  ve Asya’da ki fiyatlar bir denge oranında tutulması için çalışmalar yapıldığı iddia edildi.

Gram altın Kapalıçarşı Asya piyasaları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu