Youtube'a 'Hikayeler' Geliyor!

Snapchat, Instagram ve en son olarak WhatsApp'ta karşımıza çıkan 'Hikayeler' artık Youtube'a geliyor! Ayrıntılar haberimizde...

Youtube'a 'Hikayeler' Geliyor!
Youtube'a 'Hikayeler' Geliyor! Hakan Yılmaz
Bu içerik 563 kez okundu.

YouTube, Snapchat ve Instagram’da  olan hikaye paylaşma özelliklerine rakip olarak YouTube “Reels” isimli bir özellik üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Youtube'a 'Hikayeler' Geliyor!

Reels özelliği videolarının bulunduğu kategoriden ayrı bir sekmede sunulacak. YouTube, bu özelliği çıkarırken amaçladığı şeyin geleneksel bir YouTube videosu yayınlamasına gerek kalmadan da kaliteli içerikleri paylaşacağını görmek istiyor. Reels, şu anda YouTube tarafından görev verilen sınırlı sayıda video yapımcılarının eşliğinde test ediliyor. Reels’ın kullanıcılara ne zaman sunulacağı hakkında bir açıklama YouTube tarafından yapılmadı.

YouTube çalışmasını yaptığı Reels’ta bulunan birkaç özellik ile Instagram ve Snapchat’deki hikayeler özelliği birbirlerinden ayrılıyor. Bu özelliklerde birbirinden ayıran kısmı ise YouTube koyulduktan sonra kaldırılmaması ön plana çıkıyor. YouTube kullanıcıları yaptığı paylaşımları ayrı ayrı oluşturduğu kümeler halinde yerleştirebiliyor. Instagram ve Snapchat uygulamalarında ise tek bir video şeklinde yayınlanabiliyordu. Reels’ta bulunan paylaşımlar 30 saniye ile sınırlandırılmış olup çekilen videolara filtre ekleme müzik ve metin yazısı ekleme seçeneğide bulunuyor. Özelliklere ise son olarak videolara farklı bağlantılar oluşturma ve videolara özel çıkartma yerleştirme özelliği bulunuyor. YouTube’un Reels özelliğini çıkartması sonucu Instagram ve Snapchat’ten nasıl bir karşı hamle geleceği merak konusu. Reels özelliğinin ne zaman ekleneceğini hakkında YouTube yetkililerinden bir açıklama gelmez iken şuan da video yapımcıları tarafından test aşamasında olup yeni eklenecek özellikler test edildiği biliniyor. Bu haberi duyan YouTube kullanıcıları çıkacak yeni özelliğin çıkış tarihini merakla bekliyorlar.

youtube Snapchat instagram
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu