Yemeksepeti'nden Öğle Yemeği Kabusu

Bugün öğle saatlerinde Yemek Sepeti'ne ulaşılamaması, herkesi zıvanadan çıkarttı. Ayrıntılar haberimizde...

Yemeksepeti'nden Öğle Yemeği Kabusu
Yemeksepeti'nden Öğle Yemeği Kabusu Hakan Yılmaz
Bu içerik 519 kez okundu.

Öğle yemeği saatinden yaşanan teknik bir aksaklıktan ötürü yemeksepeti sitesine girilemiyor.  Yaşanan teknik bir arıza nedeniyle açılmayan yemeksepeti’nin neden açılmadığıyla ilgili hala bir açıklama yapılmadı.

Türkiye’nin her bir tarafında hizmet veren en büyük e-yemek sitesi yemeksepeti’ne öğle saatinden itibaren erişim sağlanamıyor. Tam  öğle paydos saatine gelen aksaklık nedeniyle siteye erişemeyen kullanıcılar, "site çöktü mü? Yemeksepeti neden açılmıyor" gibi soruların çözümlerini arıyor.

2017 senesinden 2 sene önce Delivery Hero’ya satılan yemeksepeti öğle saatinde yaşanan gelişmelere göre, bazı servis sunucularıyla bağlantı kesikliği sorunu oluşmuş. Sitenin uygulamalarından olan İOS platformlarında da girilemez durumda. Yemeksepeti kullanıcıları bir süredir siteye girişleri sağlanamıyor. Siteye girdikleri zamanda alan adları hakkında bir problem yaşıyorlar.

Alan adı sorunuyla karşılaşan kullanıcılar Yemek Sepeti sitesine bazı servis sağlayıcılardan girilmeye çalışılsa da hata ekranıyla karşılaşıyorlardı. Bu hata ekranı düzeltilerek yemeksepeti alan adı 2021 senesine kadar uzatıldı. Oluşan hatayla ilgili resmi bir açıklama yapılmazken sitenin gün içerisinde açılması bekleniyor. Fakat alan adı yenilenmesi çözümüyle hata giderildiği için bu yönlendirmeyi sağlayan DNS sunucularının güncellenmesi 72 saate kadar düzelmesi sürebiliyor. En az 1-2 saate bütün internet sağlayıcılarında siteye girilmenin mümkün olması bekleniyor.

2015  senesinde uluslararası olarak çalışan  online yemek dağıtım ağı sistemini oluşturan Delivery Hero, internet üzerinden dağıtılan e-yemek sitesi olan yemeksepeti, 589 milyon dolara satın alıp kendi ağına dahil etmişti.

yemeksepeti e-yemek sitesi Delivery Hero
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor