Nuray Hafiftaş’a Kanser Teşhisi Konuldu

Türk halk müziğinin efsane isimlerinden biri olan Nuray Hafiftaş’a kanser teşhisi konuldu. Şarkıcı, tüm hayranlarından dua beklediğini ifade etti.

Nuray Hafiftaş’a Kanser Teşhisi Konuldu
Nuray Hafiftaş’a Kanser Teşhisi Konuldu Beyza
Bu içerik 1211 kez okundu.

Nuray Hafiftaş geçtiğimiz günlerde kansere yakalandığı belirlendi. Hemen şarkıcının tedavisine başlandı. Yapılan bir röportajda tüm yakınlarından ve hayranlarından dua beklediğini belirtti. Türk halk müziğinin usta sanatçısına konulan kanserin türü ise kolon ve karaciğer kanseri olduğu belirlendi. Gözleriyle ve sesiyle herkesi kendine hayran bırakan sanatçının bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalarında, 100’ü aşkın beste bulunuyor. Nuray Hafiftaş’ın kansere yakalandığını öğrenen tüm yakınları hemen hastaneye koştu. Yanında şarkıcıya destek veren yakınları, tüm hayranlarının dua etmesi gerektiğini ve önemli bir süreç içerisinde olduklarını belirtti.

Nuray Hafiftaş’a kolon ve karaciğer kanseri teşhisi konulmadan önce, şarkıcı çok fazla ağrılar içerisindeydi. Temmuz ayında büyük bir ameliyat geçiren sanatçı, karaciğer kanserini yenebilmek için kemoterapi tedavisine başladı.

Nuray Hafiftaş 8 Ağustos 1964 yılında dünyaya gelmişti. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarını bitirdikten sonra, 4 yıl devlet sanatçısı olarak kadrolu çalıştı. O zamanlarda İstanbul Radyosunda da sözleşmeli olarak çalışıyordu.

Türk halk müziğini her zaman çağdaş bir ortama taşımak istedi ve bununla ilgili çok fazla çalışma yürüttü. Alçak gönüllü olmasından dolayı birçok kişinin sevgisini topladı. Rakiplerine bile yardım ediyor, onların şarkılarında da vokallik yapabiliyordu. Türk halk müziğinin asla unutulmayacak isimlerinden olan Nuray Hafiftaş’ın hayranları şimdi onun için dualar ediyor. Sanatçının son albümünü “Yazı Bir Dert Kışı Bir Dert” 12 yıl aradan sonra çıkarmıştı.

Kanser Halk Müziği Sanatçı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu