Yemeksepeti Uygulaması Çalışmıyor! Detaylar Açıklandı

Yemeksepeti uygulaması ve internet sitesi bir süredir çalışmıyordu. Bununla ilgili bir takım bilgiler ulaştı.

Yemeksepeti Uygulaması Çalışmıyor! Detaylar Açıklandı
Yemeksepeti Uygulaması Çalışmıyor! Detaylar Açıklandı Beyza
Bu içerik 974 kez okundu.

Türkiye’de oldukça sık kullanılan yemek sipariş etme uygulaması olan yemeksepeti uygulaması bir süredir çalışmıyordu. Sitenin internet sayfası da aynı şekilde işlem görmüyordu. Bu olayın üstüne bir çok dedikodu yayılmaya başladı. Bazı yemeksepeti kullanıcıları ise kredi kartlarının çalındığı korkusuna kapıldı.

Tam iki yıl önce yemeksepeti uygulaması, Delivery Hero’ya satılmıştı. Sitenin bir süredir sayfalarına ve uygulamalarına ulaşılamadığı belirtildi. Siteye girmeye çalışırken sayfada bir hata oluştuğunu gören kullanıcılar, sitenin kendi alan adını yenilemediğini ve bundan dolayı da bu hatanın oluştuğunu düşündüler. Yapılan araştırmalar neticesinde alan adının 2021 yılına kadar uzatıldığı fark edildi. Ama bu uzatmanın bu olay yaşanmadan önce mi sonra mı yaşandığı bilinmiyor. Bir çok twitter kullanıcısı da twitlerinde bu olayın ertesinde hemen yenilendiğini ve sorunun alan giriş adını yenilememesinden kaynaklandığını belirtti.

Olayın hemen sonrasında mı yenilendiği bilinmemesinin asıl sebebi sitenin güncellenmesinin yaklaşık 72 saat sürebileceğinden kaynaklanıyor. Bu sorun düzeltildikten sonra kullanıcıların sorun yaşamadan sitede bulunan hesaplarına erişebilecekleri ve yine eskiden olduğu gibi siparişlerini verebileceklerini belirtti.

Bu ihtimallerin yanı sıra bir başka ihtimalde kullanıcıları epeyce korkuttu. Yemeksepeti sitesinin hacklendiğini düşünen kullanıcılar, kredi kartı bilgilerinin hackleyen kişiler tarafından çalınabileceği ihtimali üzerinde duruyor. Şirket tüm bu yaşanan korkunun üzerine bir açıklama yaparak insanları rahatlattı. Sitenin teknik bir arıza yaşadığını ve kredi kartı bilgilerini saklamadığını belirtti.

yemeksepeti hack kredi kartı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu