Denizbank Müdürü Reza Zarrab’ın İddialarını Yalanladı

Geçtiğimiz günde Reza Zarrab mahkemede yaptığı açıklamalarında Denizbank ismini de geçirmişti. Bunun üstüne Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş yapılan tüm bu iddiaları yalanladı.

Denizbank Müdürü Reza Zarrab’ın İddialarını Yalanladı
Denizbank Müdürü Reza Zarrab’ın İddialarını Yalanladı Beyza
Bu içerik 339 kez okundu.

Reza Zarrab’ın Amerika’da yapmış olduğu iddialar gündeme ateş gibi düştü. Zarrab söylemlerinde birçok kişinin ismini geçirmiş ve hakkında yapılan suçlamaların hepsini kabul etmişti. Hatta yapmış olduğu açıklamalarından birinde de Denizbank’ın adını geçirmişti. Bu olayın üstüne Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş bir açıklamada bulundu.

Hakan Ateş, “ Denizbank hiçbir şekilde bu olayların içerisinde değildir. İddianamede Denizbank ya da Denizbank personeline dair bir isim bulunmuyor” dedi. Ayrıca, Denizbank 2004’den 2013’e kadar görevli bir takas bankası olduğu hatırlatan Hakan Ateş, bu dönemlerde altın takas bankası oldukları için altın borsalarında yer alan işlemleri açmakla tek yükümlü banka olduğunu da belirtti. Sözlerine yurtdışında herhangi bir döviz işlemlerinin de bulunmadığını söyledi.

Ateş, iddianamede bir çok kurumun adının geçtiğini ama Denizbank ve Denizbank çalışanlarına dair herhangi bir iddia bulunmadığını da belirtti. Denizbank Genel Müdür Hakan Ateş, “Reza Zarrab verdiği ifadelerde bütünüyle altın ticaretinin detaylarını vermiştir. Konunun bankamızla bir ilişkisi yoktur” diyerek iddiaları kesin bir dille yalanladı.

Hakan Ateş altın ticaretinin nasıl işlediğini ve 2004 yılı ile 2013 yılları arasında neler yaptıklarını şöyle açıkladı. “ Biz bu dönemler arasında altın takas ticaretini yönetiyorduk. Bu yönetici sıfatımızla herhangi bir kişiden başkasına yapılan tüm transferleri yaparız. Yapmış olduğumuz bu transfer swift ile gider. Türk Lirası ise EFT ile gider” dedi. 

Denizbank Para Reza Zarrab
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi