Dolar Güne Gerileyerek Başladı

Geçen günlerde birden dolar kur artışı yaşanmıştı. Bugün ise dolar güne sakin bir başlangıç yaparak önceki seviyesine göre geriledi.

Dolar Güne Gerileyerek Başladı
Dolar Güne Gerileyerek Başladı Beyza
Bu içerik 290 kez okundu.

Geçtiğimiz günlerde Amerika’da yaşanılan gelişmeler neticesinde TL, Dolar karşısında değer kaybetmişti. Dolar ise son zamanların rekor bir yükselmesini yaşamıştı. Bugün ise dolar TL karşısında değerini kaybederek, gerileme yaşadı. TL ise dolar karşısında değer kazanmaya başladı.

Amerika’da yaşanılan Reza Zarrab davası dolar kurunu oldukça etkilemişti. Reza Zarrab’ın söylemleri ve davanın gelişmeleri dolar kurunda yaşanılan değişimlere neden oldu. Hala daha devam eden Reza Zarrab davasından dolayı bir çok vatandaş dolar kurunun daha da artma ihtimalinden dolayı endişe içerisindeydi.

Bunun yanı sıra Amerika’da büyüme verileri de Doların Türkiye karşısında değer kazanmasına neden olmuştu.

Reza Zarrab davasında büyük bir değişiklik yaşandı ve Zarrab, ilk defa Atilla’nın tam tersi aleyhine tanık olarak ifade vereceği açıklandı. Zarrab, duruşmada savcılıkla birlikte bir iş birliği yürüteceğini belirtmişti. Bunun yanı sıra kendisine yöneltilen birçok suçlamayı da kabul eden Reza Zarrab eski Bakan’a da rüşvet verdiği iddialarını doğruladığı söylendi. Gelen iddialar arasında da Reza Zarrab’ın eski Bakan’a 50 milyon Euro’ya yakın rüşvet verdiği yer aldı.

Yaşanılan tüm bu şok haberlerle birlikte dolar da tüm zamanların en üst rakamlarını gördü. Bu gelişmelerden önce dolar 3.90 seviyesinin altında yer alıyordu. Ani gelişmelerin üstüne ani bir yükseliş yaşayan dolar, rekor bir seviye olan 3.97 oldu. Kur bugün ise güne 3.95’e gerileyerek, TL karşısında değer kaybetti.

Dolar Reza Zarrab ABD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi