ABD Başkanı Trump Yanlış Başbakana Mesaj Attı

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter üzerinden İngiltere Başbakan’ına tepkisini belirtmek amacıyla bir mesaj yayınlarken yanlış bir hesaba yazdı.

ABD Başkanı Trump Yanlış Başbakana Mesaj Attı
ABD Başkanı Trump Yanlış Başbakana Mesaj Attı Beyza
Bu içerik 312 kez okundu.

Başkan Trump sonra ki denemesinde doğru Başbakanı bulmuş olsa da Twitter da TT olmaktan kurtulamadı.

ABD Başkanı Donald Trump yapmış olduğu hata ile bir defa daha Twitter da gündem olmayı başardı. Donald Trump İngiltere Başbakanı Theresa May’ e bir mesaj göndermek isterken hesapları karıştırdı ve yanlış kişiye yazdı.  Trump’ ın yanlış mesaj attığı Theresa May hesabının 6 takipçisi mevcuttu.

Hemen ardından hatasını fark eden ABD Başkanı mesajını silse de atılan yanlış mesaj Twitter gündemine oturmayı başarmış oldu. ABD Başkanı Trump yayınlamış olduğu mesajında “Theresa benimle uğraşacağına Birleşik Krallık’ ta yaşanmış olan radikal İslamcı terör ile uğraş. Biz burada gayet iyiyiz” ifadelerini aktardı.

İngiltere Başbakanı Theresa May’in de gün içerisinde yaptığı açıklama da, Trump’ ın İngiltere’ de aşırı sağcı Britain First (Önce İngiltere) partisinin liderinin Twitter dan yaptığı paylaşımını retweet etmesini anlamsız ve yanlış bulduğunu belirtmiş.

ABD Başkanı Donald Trump yanlış mesaj atma hatasını daha önce de tekrarlamıştı. Kızı Ivanka Trump yerine İngiltere’ de yaşayan Ivanka Majic adında bir kadına mesaj atmış ve mesajına cevap olarak da “Siz büyük sorumlulukları olan birisiniz. Size tavsiyem Twitter’ da daha dikkatli davranmanız ve küresel ısınma konusunda daha fazla bilgi edinmeniz” cevaplarını almıştı.

 

 

 

twitter ABD İNGİLTERE
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi