Torba Yasa Beraberinde 24 Ay Taksit İmkanı Kapıda

TBMM Genel Kurulu tarafından kabul edilmiş olan torba yasada, borçların yapılandırılmasına rağmen TEDAŞ’ a halen borcunu ödeyememiş olanlara devletimiz yeni bir hak tanıdı.

Torba Yasa Beraberinde 24 Ay Taksit İmkanı Kapıda
Torba Yasa Beraberinde 24 Ay Taksit İmkanı Kapıda Beyza
Bu içerik 381 kez okundu.

Elektrik borcunu ödememiş olanlara yeniden yapılandırma hakkı tanınmış olan yasada borçların 2018 yılının Ocak ayından itibaren başlamak üzere 24 ay içerisinde 24 eşit taksitte ödeneceği belirtildi.

Elektrik tüketiminden kaynaklanan tüm borçlardan dolayı halkın mağduriyetine bir çözüm arayan devletimiz bu durumu ancak bu şekilde çözebileceklerini aktardı.

Belediyeler ve bunlara bağlı bulunan bir takım kuruluşlar ile sermayesinin yüzde 50’ sinden fazlası ise belediyelere ait olan şirketler ve il özel idarelerinin ödemekle mecbur oldukları özelleştirme işlemlerinin yapıldığı sırada TEDAŞ’ a devredilmiş olan elektrik tüketiminden kaynaklandığı halde yapılandırılmayan alacaklar ile bunun yanında yapılandırılmış olduğu halde ihlal edilmiş olan alacakların asılları ile bu alacakları bağlı bulunan ferdi alacaklar yerine düzenlemenin yürürlüğe girmiş olduğu tarihe kadar aynı zamanda bu tarih dahil olmak üzere Yİ-ÜFE aylık değişim oranları da esas alınarak hesaplanacak olan tutarların ilk taksitleri, 2018 yılının Ocak ayından itibaren başlanılarak 24 ayın içerisinde 24 eşit taksit ile ödenecektir. Bu süre içerisinde vatandaşın yapacak olduğu ödemeler ile ilgili herhangi bir zam ya da faiz tutarı hesaplanmayacak.

Eğer ki hesaplanmış olan taksit tutarlarının tam zamanında ödenmemiş olması durumunda ise, bu hesaplanan tutarlara ödemede zamanı geçmiş olan her ay ve kesri için sadece geç ödeme zammı uygulanacak.

 

 

elektrik TEDAŞ torbayasa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi