Beyin Gücünüzü Kahvaltıda Yediklerinizle Arttırın

Gün içerisinde, hakem kurulunun incelemesinden geçen 6.800 makale yayınlanmakta. Ancak bu miktar sizi korkutmasın. Biz sizin için her şeyi düşündük.

Beyin Gücünüzü Kahvaltıda Yediklerinizle Arttırın
Beyin Gücünüzü Kahvaltıda Yediklerinizle Arttırın Beyza
Bu içerik 407 kez okundu.

Siz sevgili takipçilerimiz için bu ufak işleri biz hallediyoruz. İşte makalelerden, araştırıp, derleyip ve düzenlediğimiz bilgiler doğrultusunda sizler için faydalı küçük birer bilgi demeti oluşturduk.

Kahvaltıda yumurta yemeyi sevenlerden misiniz? Eğer durum böyleyse harika. Amerika da yapılan bir araştırmaya göre yenilen yumurta sayısı arttıkça, kişilerin bilişsel fonksiyon testlerinde ki performansları da artıyor. Özellikle beyninizin gelişimi için yumurta yiyin.

Evde otururken pencereden dışarıya bakın. Bilim insanlarının yapmış oldukları araştırmalara göre pencereden dışarı bakarken gözünüze çarpan kuş sayısı ne kadar fazla olursa depresyon ve stresiniz de bir o kadar azalma gösterir. Doğanın inanılmaz etkileyici gücünü hafife almayın.

Birde en önemlilerinden biri de fiziksel aktivite. Yetişkinlik döneminde yapmış olduğunuz  bazı fiziksel aktiviteler ileri ki yaşlarda başınıza felç gibi hareketlerinizi kısıtlayıcı bir rahatsızlık geldiği takdirde oluşan bu zararların onarılması konusunda beyninize yardımcı olabilir.

Kişinin kendini zinde ve sağlıklı hissedebilmesinin en önemli etkenlerinden biri sağlıklı beslenme ve gün içerisinde gerçekleştirdiği fiziksel aktivitelerin önemi.

California’ ya da yapılan araştırmaların sonuçlarına göre; döngüsel bir açlık içeren bu sıkı diyetler tam tersine diyabeti de tersine çevirebilir. Örneğin; diyabet hastası fareler haftanın belirlenmiş 4 gününde açlık diyetine alındığında pankreaslarında bulunan beta hücrelerinde tekrar tekrar ünsilin üremeye başlandığı görülmüştür. Ancak siz sakın bunu denemeyin. Çünkü araştırmalar henüz insanlar üzerinde yapılmadı.

sağlık kahvaltı diyabet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu