Cumhurbaşkanı Erdoğan Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier İle Görüştü

Suriye’deki gelişmeler ile birlikte Rusya, Türkiye ve İran’nın 22 Kasım’da gerçekleştirdiği üçlü zirve hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı ile telefonla görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier İle Görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier İle Görüştü Beyza
Bu içerik 420 kez okundu.

Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan bizzat Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier ile birlikte telefonla görüştü. Telefonda üzerinde durulan bazı noktalar oldukça dikkat çekiciydi. Suriye’de yer alan gelişmelerin yanı sıra Türkiye, İran ve Rusya’nın yaptığı üçlü zirvenin konuları,  konuşmanın ana başlığını oluşturdu. Konuşmanın alt başlıklarından biri ise Suriye’de yaşanılan gelişmelerdi. Telefon görüşmesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan Steinmeier’e  Suriye halkının yaşadıklarından bahsetti. Suriye halkının artık kendi öncülüğünde ülkelerini yönetebilecekleri, sakin, durgun ve özgür bir siyasi yönetimin altında olmaları gerektiğinden bahsetti.

Suriye halkının çok zorluk yaşadığını ve artık kendi ülkesinde özgür bir hayat yaşamaları gerektiğini her zaman vurgulayan Cumhurbaşkanı bu konu altında artık kendi yönetimlerini kendileri almaları gerektiğini belirtti. Suriye halkının artık kendi özgürlüğüne kavuşmaları üzerinde duran Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler gözetimi altında adil bir şekilde tüm Suriye vatandaşlarının sandığa gidebileceği ve kendilerini en iyi yönetecek olan kişiyi seçebilecekleri bir ortamın oluşması gerektiğini vurguladı.

Soçi’de düzenlenecek olan Ulusal Diyalog Kongresi’ne işaret eden Erdoğan, kongrede hiçbir terör örgütüne geçit vermeyeceğini belirtti. Görüşmede ayrıca Türkiye Almanya arasındaki ilişkilerden de bahsedildi. İkili ilişkilerin daha da hızlanacağına dair iki mevkidaş işarette bulundu. Son zamanlarda Almanya ile Türkiye arasında bazı olumsuz gelişmeler olmuştu. İki lider de görüşmelerinde Almanya ile Türkiye arasındaki ilişkilerinin de daha da iyi olması için çalışmalara devam edileceğinin sinyallerini verdi. 

Erdoğan Almanya Suriye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu