Reza Zarrab’ın Mahkemede Herşeyi İtiraf Ettiği İddia Ediliyor

Reza Zarrab’ın mahkemede söyledikleri tüm Türkiye’nin gündemine bomba gibi düştü. Reza Zarrab, Amerika Birleşik Devletleri’nin New York eyaletinde yargılanan Hakan Atilla'nın davasına tanık olarak gelip tüm suçlamaları kabul ettiği iddia edildi.

Reza Zarrab’ın Mahkemede Herşeyi İtiraf Ettiği İddia Ediliyor
Reza Zarrab’ın Mahkemede Herşeyi İtiraf Ettiği İddia Ediliyor Beyza
Bu içerik 661 kez okundu.

Son zamanlarda Amerika’da yaşanılan gelişmeler Türkiye gündeminin en önemli yerini aldı. Gelen iddialar ise oldukça şaşırtıcı biçimde. Reza Zarrab’ın New York’da yargılandığı sırada eski Ekonomi bakanı Zafer Çağlayan’a 50 milyon Euro’ya kadar rüşvet verdiğini itiraf ettiği söyleniyor.

Mahkemede önce FBI’ın tercümanı olan Bülent Bulut’un dinlenmesinin ardından ara verildi. Aranın hemen ardından jüri mahkeme salonundan yan odaya geçti. Reza Zarrab kelepçeli bir şekilde mahkeme salonuna giriş yaptı. Tanık koltuğuna oturtulan Reza Zarrab, hakkındaki tüm suçlamaları kabul ederek savcılıkla beraber iş birliği yapacağı iddia edildi.

Reza Zarrab önce savcılar tarafından sorgulamaya alınacak ardından da eski Halkbank yöneticisi olan Hakan Atilla’nın avukatları tarafından sorgulanacak. Reuters ajansı ise bu gelişmeleri son dakika haberi olarak girdi. Gazeteci Pete Brush haberinde Reza Zarrab’ın ayrıntılı olarak kıyafetlerinden bahsetti. Pete ayrıyeten de Zarrab’ın mahkeme salonunda da oldukça sakin göründüğünü ve suyunu alıp sakin sakin konuştuğunu söyledi. Zarrab hakkında otelde tutulduğu iddiaları bulunuyordu. Reza Zarrab ise “ Beni otelde tutmuyorlar” diyerek bu iddiaları kesin bir dille yalanladı. Zarrab’ın bu itirafının üzerine en az iki gün daha ifade vermeye devam edeceği düşünülüyor.

Reza Zarrab’ın itiraflarında  Zafer Çağlayan’nın İran işinde kârı yüzde 50, yüzde 50 paylaşmayı önerdiğini öne sürdü. Mahkemede bu iddianın hemen ardından Zarrab’ın Ulusal Petrol Şirketi ile bağlantısına geçildi. 

Zarrab Rüşvet İtiraf
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu