Erken Teşhis İle Meme Kanserini Yenin

Son yıllarda yapılan araştırmalar ve gelişen teknoloji ile bir çok kadının erken teşhis ile meme kanserini yenebileceği yönünde sonuçlar ortaya çıktı.

Erken Teşhis İle Meme Kanserini Yenin
Erken Teşhis İle Meme Kanserini Yenin Beyza
Bu içerik 440 kez okundu.

Bu kanser türünün özellikle kadınlarda rastlanan meme hücrelerinin kontrol edilemeden artması ve büyümesi ile birlikte gelişen bir kanser çeşidi olduğunu ifade eden bilim insanları kadınlarda ilerleyen yaşları ile birlikte meme kanseri riskinin de arttığı ortaya çıktı.

Meme kanserine tüm dünya da çok sık rastlanıldığı gibi ülkemizde de neredeyse aynı sıklıkta görülmektedir. Kadınların meme kanserine yakalanma yaşı genellikle 40 lı yaşlarını geçtikten sonra görülmektedir. Günümüzde birçok kadın yaşamın telaşesine dalıp meme kanserinin belirtilerini gözden kaçırıyor. Normalde bu hastalık başladığı zamanlarda bazı belirtiler ortaya koyuyor. Eğer bu belirtiler dikkate alınmaz ise bir takım olumsuz sonuçlar ile karşı karşıya kalınır.

Bazı kadınlar kimi hemcinslerine göre risk grubunun içerisinde yer alırlar. Bunlar özellikle ailelerinde meme kanseri olanlar, çevresel faktörler ve ileri yaş grupları içerisinde bulunanlar diyebiliriz. Bu saydığımız risk grubu içerisinde olan kadınlarda meme kanseri riski diğer kadınlara oranla kıyaslandığında 2- 3 kat daha fazla olmaktadır.

Uzmanların bu kişilere verecekleri tavsiyeler ise meme muayenelerini daha sık yaptırmalarıdır. Şunu kesinlikle unutmamak gerekir. Gelişen teknoloji ile beraber erken teşhis sayesinde dünyada ve aynı şekilde Türkiye’ de bir çok kadın meme kanserini yeniyor.

 

Erken Teşhis Meme kanseri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu