Evlilik Yapın Alzheimer ve Demans Riskini Azaltın

Evlilik denilen şey zaman zaman kişilerde büyük problemlere yol açsa da bilim insanlarının araştırmalarına göre birlikte yaşlanmak Alzheimer ve demans gibi zaman geçtikçe yaşanan bunama nöbetlerini azalttığı söyleniyor.

Evlilik Yapın Alzheimer ve Demans Riskini Azaltın
Evlilik Yapın Alzheimer ve Demans Riskini Azaltın Beyza
Bu içerik 495 kez okundu.

İngiltere’ de ki birtakım bilim adamlarının yapmış oldukları araştırmalar sonucunda Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika ile Asya’dan 800 bin kişinin katılmış olduğu bir araştırmada bulunan bulguları açıkladı.

Bazı dergilerde yayınlamış oldukları bu makalelere göre evlilik gerçekleştiren kişilerle bir mukayese yapıldığı zaman bekarların demans bunalımına yakalanma riskleri %42 gibi bir oran iken, dulların ise %20 oranda daha büyük bir ihtimal olduğu ortaya konuldu.

Tüm bu çıkan sonuçlar doğrultusunda evli insanların daha kaliteli bir yaşam sürmesinin yanında sosyal ve iletişim becerilerinin daha da yüksek olduğu gösterilmektedir. Fakat eşini kaybetmiş olan dul kişilerde ise kaybetmiş olmanın üzüntüsü ile stresin daha çok arttığı gözlemlenmektedir.

Evliliğin insan ömrünü uzattığı ve kişinin sağlığına iyi geldiğine dair bir çok araştırmada bulunan Bileşik Krallık Alzheimer Araştırmaları Derneği’ inden evliliğe sıcak bakmayan kişilere karşı birkaç öneride bulunuldu. Örneğin; evli insanların gelir seviyelerinin daha yüksek olduğu açıklanırken ve bu durumun yüksek olması kişinin hayatının daha sağlıklı ve iyi geçeceğine dikkat çekti.

Aynı zamanda yapılan açıklamalarda çiftlerin birbirlerine karşılıklı olarak olumlu alışkanlıklar kazandırma konusunda destek ve cesaret verdiklerini belirtti.

Derneğ’in açıklamalarına nokta koyarken fiziksel ve zihinsel anlamda sağlıklı ve iyi bir yaşam sürebilmek adına evlilik yapmanın öneminin büyük olduğunu vurguladı.

evlilik sağlık yaşam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu