Kel Problemine Kesin Çözüm

Güney Kore ülkesinde bilim adamlarının yaptığı araştırmalar neticesinde, kellik problemine de kesin çözüm bulunduğu belirtildi.

Kel Problemine Kesin Çözüm
Kel Problemine Kesin Çözüm Beyza
Bu içerik 477 kez okundu.

Daha sonra bilim adamlarının gerçekleştirmiş oldukları araştırmalar ile fareler üzerinde saçların tekrar uzamasının sağlandığı tespit edildi.

Başkent Seul’ da bulunan Yonsei Üniversitesinde ki bir ekip tarafından yeniden ortaya atılan bir biyo kimyasal sayesinde fareler üzerinde 28 gün içerisinde tekrarlanan büyüme ve vücut oranlarında bir takım değişimlere rastlanıldı.

Farelerde yaşanan bu değişimlere neden olan bu biyo kimyasalın isminin PTD-DBM olduğu açıklandı. Bu biyo kimyasalın işlevi de saçların tekrar eskisi gibi çıkmasını sağladığı belirtildi. Devam edilen bu araştırmalara ilave olarak bu biyo kimyasalda valporik asit denilen madde kullanıldığında çıkacak olan saç köklerinin normalinden daha hızlı çıkabileceğine değinildi.

Araştırma ekibinin başında bulunan Profesör yaptığı açıklamada “Yapılan araştırmalarımız neticesinde saçların uzamasını takip eden bir proteini keşfettiklerini ve bu proteinin görevini tespit edip kontrol altına alarak saçın oluşmasına engel olan tamamen yeni olan bir madde keşfettiklerini söyledi. Bu açıklamalarının devamında ise hastalar tarafından gelen şikayetler doğrultusunda bulunan yeni maddenin sadece saçın kaybedilmesi problemlerinde değil bunun yanında deri hasara uğramış olan deri ve dokuların tedavi edilmesinde de işe yarayacağını umuyoruz”.

Kullanılan bu maddenin insanlar üzerinde herhangi bir tepkimeye neden olup olmadığı da merak konusu oluşturmuştur. Araştırmalarının devam ettiğini söyleyen Profesör bir sonra ki safha da da kullanılacak olan bu maddenin insanlar üzerinde oluşabilecek yan etkilere karşı çözüm yolu arayacaklarını aktardı.

Bulunan bu maddenin günümüzde kadın ya da erkek fark etmeden saç problemi yaşayan tüm insanlar için bir umut kaynağı olabileceği bekleniyor.

 

sağlık insan saç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi