Film Yapımcısı Ali Avcı’ya Hapis Şoku

15 Temmuz Darbe girişimini sinemaya uyarlayan Ali Avcı savcılık tarafından 22.5 yıl hapis cezası ile yargılanıyor.

Film Yapımcısı Ali Avcı’ya Hapis Şoku
Film Yapımcısı Ali Avcı’ya Hapis Şoku Beyza
Bu içerik 737 kez okundu.

Uyanış filminin yapımcısı Ali Avcı, Cumhurbaşkanı ve ailesine 15 Temmuz’da yapılanları izleyiciye aktarmasıyla büyük yankı uyandırmıştı. Daha sonra yapımcı hakkında savcılığın vermiş olduğu karar doğrultusunda, silahlı terör örgütüne üye olmak suçu ile hapis cezasına çarptırılması isteniliyor.

Yapımcı Ali Avcı hakkında, aralarında Hidayet Karaca’nın da yer aldığı mahkemece tespit edilerek, Gülen Cemaati’nde bulunan bir takım üst düzey yöneticiler ile iletişime geçtiğine dair bir takım bulgular ortaya çıktı. Hatta iddiaların arasında, Ali Avcı’nın şirketinin adını Fethullah Gülen’in koyduğu ve sürekli olarak gidip kendisiyle Amerika’da bire bir görüşmeler içerisine girdiği de bulunuyor.

Avcı’nın yapmış olduğu filmin fragmanı gösterime girdikten sonra, Cumhurbaşkanı ve ailesi hakkında anlatılanlar doğrultusunda, savcılık duruma el koyarak devreye girdi.  Daha sonra kapsamlı yapılan soruşturmalar sonucunda, mahkeme Ali Avcı hakkında silahlı terör örgütüne üyelik suçu ile tutuklanmasına karar verdi. Yapımcının evine yapılan baskınlar neticesinde hakkında arama kararı bulunan Bylock kullanıcısı öğretim görevlisi Fatih Karabekir’i evinde saklı tuttuğu ortaya çıktı.

Yürütülen iddianameyle birlikte, Avcı’nın Fethullah Gülen ile ilişkili olan Samanyolu TV’de SGK kayıtlarına rastlandı.  Bu bulguların haricinde Fethullah Gülen Terör Örgüt’üne bağlı, bir takım kişilerle mahkeme tarafından tespit edilen telefon kayıtları ortaya çıktı. Şimdi Avcı’nın yakın tarihte hâkim karşısına çıkacağı beklenmektedir.

darbe Uyanış Fetö
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu